-1 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

Koimla ja Karala elanikud aastavahetusel kaubata

“Kohaliku omavalitsuse, poemüüjate ega tarbijate ühistu liikmetega ei rääkinud STÜ poodide rendileandmisest sõnakestki. Mina nimetan sellist asja häbematuseks – kohalikud inimesed seatakse olukorda, kus aastavahetuseks pole esmast vajaminevat kaupa võimalik osta,” ütles Lümanda vallavanem Jaanus Reede.
Tema andmeil viib STÜ mõlemad kauplused kaubast tühjaks pärast jõulupühi ning rentnik lubas kauplemisega alustada 4. jaanuaril.
“Kohalik elanik on tehtud tarbijaühikuks,” hindas vallavanem Reede.
Lümanda vallavalitsuse üleeilsel istungil jõuti poodide rentnikuga siiski kokkuleppele, et 29. detsembril hakatakse mõlemas poes leiba müüma. Kauba üleandmise osas rentija ja rendilevõtja kokkulepet ei saavutanud.
Lümanda valla juhtidel on hirm sellegi ees, et kui suurfirma Tarbijate Ühistu poode majandada ja euronõuetele kohandada ei suutnud, siis kuidas väikefirma sellega toime tuleb.
“Minul ei ole suurt kontorit üleval pidada, need müüginumbrid, mis mulle hakkavad kasumit tootma, on tunduvalt väiksemad kui need, mis STÜ-l peavad olema,” ütles Meie Maale OÜ Muhakas tegevjuht Raimond Nau.
“Selge on, et kohe euronõudeid täita ei suuda, STÜ tegi mulle pakkumise Koimla ja Karala kaupluse rendilevõtmiseks novembri alguses, lepingule kirjutasime alla kuu lõpus. Mõlema poe müüjad soovisid tööd jätkata, olen sellega päri, kauba juurdehindluse protsent jääb üldjuhul samaks,” selgitas Nau, kes alustas kaupmehetööga pärast seda, kui ta kahe aasta eest politseist koondati.
Küsimusele, miks STÜ kahe kaupluse müüjaid ühest ettevõttest teise üleminekust kuu aega ette ei teatanud, nagu tööseadusandlus nõuab, vastas STÜ finantsjuht Raivo Kadaja: “See on tööandja ja töövõtja omavaheline asi ega puuduta teisi.”
VELJO KUIVJÕGI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised