-2 C
Kuressaare
Pühapäev, 28. november 2021

Margus Maasik juhib Res Publicat Saaremaal

Esmaspäeval kogunesid kümmekond saarlast poliitilise liikumise Res Publica poliitikasekretäri Urmas Reinsalu kutsel ühenduse Saaremaa piirkonda looma. Kokkutulnud valisid piirkonna kolmeliikmelisse juhatusse lisaks Maasikule Saare politsei pressiesindaja ja SÜG-i ajalooõpetaja Urmas Kiili ning Saaremaa Merekultuuri Seltsi esimehe Bruno Pao.
Esmaspäeval esitasid avalduse Res Publicaga ühinemiseks kuus poliitikahuvilist. Juhatuse liikme Urmas Kiili sõnul on avalduse täitnud üle kümne saarlase ja teada on veel kümmekond, kes soovivad Res Publica kaudu poliitikasse tulla.
8. detsembril sõidavad Res Publica vastloodud Saaremaa piirkonna liikmed Tallinna Saku Suurhalli uut erakonda looma. Mitu saarlast Res Publica üldkogule läheb, ei osanud Urmas Kiil veel öelda.
Filosoofiharidusega pedagoog mainis ka seda, et loodava erakonna vastu huvi tundvad inimesed saavad lisateavet kõigilt juhatuse liikmeilt.
“Info piirkonna loomise koosolekust jäi napiks. Tean, et meil on inimesi, kes on huvitatud Res Publicaga ühinemisest,” ütles Urmas Kiil.
Uue partei liidriks kandideeriv professor Rein Taagepera ennustas hiljutisel kohtumisel saarlastega Res Publicale 25-protsendilist valimisvõitu. Uue erakonna kaudu loodetakse poliitikasse, seega võimu juurde tuua noori, hakkajad ja haritud inimesi.
Res Publica või … ?
Paljud Res Publica liikmed pakuvad erakonna nimeks Vabariiklikku Erakonda, kuid on ka vana nimekuju eelistajaid. Võimalike nimekujudena on pakutud veel Meie Eesti, Ühendus Vabariigi Eest, Hea Eesti Erakond, Ühendus Parem Eesti ja Terve Eesti Eest.
Valiku teeb ühenduse eestseisus täna.
AARE LAINE

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised