-1.5 C
Kuressaare
Neljapäev, 2. detsember 2021

Kaali maastikukaitseala saab kaitsekorralduskava

“Kaali maastikukaitseala on üks omapärasemaid ning rohket külastamist leidnud kaitseala Eestis, sellepärast on vajalik mõelda, kuidas eksponeerida kõike seda nii, et loodusväärtus ei kannataks,” põhjendas Kaali maastikukaitseala kaitsekorralduskava koostamise töögrupi liige Hille Lapp.
Tema sõnul on üheks kaitsekorralduskava eesmärgiks vajalike teaduslike lisauuringute tegemine, et saada kaitsealast maksimaalset teavet ning võtta see aluseks kaitse korraldamisel. Töö käigus planeeritakse ka looduse seire, et omada pidevat informatsiooni looduses toimuvate muudatuste kohta.
Kaitsekorralduskava koostatakse kaitstavate loodusobjektide seaduse ja kaitse-eeskirjaga sätestatud nõuetest lähtudes. Arvestatakse ka kohalike inimeste, vallavalitsuse ja volikogu huve ning arvamusi, rääkis Hille Lapp.
Kaitsekorralduskava koostatakse üldjuhul rahvusparkidele ja looduskaitsealadele. Maastikukaitsealade kaitsekorralduskavade koostamiseks annab loa keskkonnaminister keskkonnateenistuse taotluse alusel. Kaitsekorralduskava on looduskaitselistel eesmärkidel tehtavate tööde kavandamine ja rahaline planeering kaitseala väärtuste säilitamiseks teatud aja jooksul.
Kaali maastikukaitsealale koostatakse kava esialgu kolmeks aastaks.
Kava esimene avalik arutelu toimub täna kell 14 Kaali trahteris, kus esinevad Saaremaa keskkonnateenistuse looduskaitse peaspetsialist Mari Koppel ning Saaremaa Linnuklubi president Veljo Volke.
“Kõik ettepanekud ja arvamused kava paremaks koostamiseks on teretulnud. Oodatud on eelkõige maaomanikud, omavalitsustöötajad ning asjast huvitatud organisatsioonid,” märkis Hille Lapp.
HELI SALONG

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised