-0 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

Võrkpallurid jätsid esikohad koju

Neidude turniiril võitis Saaremaa Spordikooli võistkond Kopli Spordikooli 2:1, Lasnamäe SMK 2:0 ja VK Täht 2:0. Treener Siina Sillart ütles, et mõnevõrra oli üllatuseks mulluse C-klassi karikavõitja Kopli Spordikooli alistamine, sest seni on pealinna neiud saarlasi alati võitnud.
“Eks kodusaal aitas,” tõdes Sillart.
Sillarti sõnul andis Hugo Metsa turniir hea võimaluse koosseisude ja taktikaga pisut eksperimenteerida. Mida turniir täpselt näitas ja kuidas see kajastub tulevastel võistlustel treener öelda ei soovinud.
“Kõikidel tüdrukutel oli võimalus end heast küljest näidata,” märkis Sillart.
“Erilist üllatust kellegi mäng ei pakkunud, sest kõik tegutsesid enamvähem enda tasemel, kuigi ühtteist edaspidise suhtes mängud näitasid.”
Saaremaa Spordikooli teine võistkond kaotas Kopli Spordikoolile ja Lasnamäe SMK-le 0:2, võitis VK Täht 2:1. Sillarti sõnul mängisid selles võistkonnas nooremad tüdrukud ja üks võit on päris hea saavutus.
Võistkonnad reastusid turniiril: 1. Saaremaa SK I, 2. Kopli SK, 3. Lasnamäe SK, 4. VK Täht, 5. Saaremaa SK II.
Saaremaa neidude esimeses võistkonnas mängisid Kadri Kallas, Liina Nuum, Elsa Suuster, Tiia Priske, Leana Vahter, Andra Mesila, Kadri Õunpuu ja Helen Pildre.
Noormeestel ainult võidud
Saaremaa Spordikooli I võistkond võitis Lasnamäe SK, Võru ja Saaremaa II 2:0, Pärnu 2:1. Väljaspool arvestust osalenud Saaremaa Spordikooli II võitis Lasnamäe ja Võru 2:0, Pärnu 2:1 ning kaotas Saaremaa SK I-le 0:2.
Treener Anne Poopuu ütles, et midagi erilist väljakul korda ei saadetud, kuid järgmisteks võistlusteks valmistumisel õigustas turniir end igati.
“Vastased oleks võinud olla tugevamad,” lausus treener, kelle sõnul ei olnud Lasnamäe ja Pärnu seekord kohal oma parimas rivistuses.
“Parem kaotus tugevale vastasele, kui võit nõrga vastase üle.”
Poopuu sõnul andis turniir ka hea võimaluse uute taktikaliste käikude katsetamiseks. Nii kasutas ta Viljar Vahteri kõrval teise tõstjana Keith Pupartit.
“See oli veel toores asi, kuid seda võib veel proovida. Siis on meil ees kogu aeg kolm lööjat.”
Kokkuvõttes: 1. Saaremaa I, 2. Pärnu, 3. Võru.
Saaremaa SK I võistkonnas mängisid Hannes Sepp, Keith Pupart, Viljar Vahter, Tomek Süld, Olari Aavik, Aigar Paiste, Madis Tuuling ja Toom Terve.
Suund rahvusvaheliseks turniiriks
Anne Poopuu sõnul on Hugo Metsa turniiril osalemiseks avaldanud soovi Läti Murjani võistkond. Lätlastega loodi kontakt Pärnus toimunud B. Lõhmuse turniiril, kus saarlased jäid kolmandaks.
“Nad on tugevast klassist ja võitsid selle turniiri ära,” märkis Poopuu.
“Meie poisid olid ainukesed, kes suutsid neile tõsist vastupanu osutada. Pärast mängu tuli treener meiega rääkima ja selgus, et ta on kuulnud Metsa turniirist ja tahab osaleda. Paraku tuli vahetult enne turniiri äraütlemine, kuid samas broneeriti endale tulevaks aastaks koht.”
ALVER KIVI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised