-3 C
Kuressaare
Esmaspäev, 29. november 2021

Vibusportlased pole Saarte mängudest loobunud

Saaremaa vibulaskjatele Saarte mängudelt kolm medalit toonud Sirje Terve ütles, et hetkel on sportlased aja maha võtnud, kuid plaanidest osaleda 2003. aasta Saarte mängudel ei ole loobutud.
“Kui võistkonna kokku saame, üritame järgmistele mängudele ikka minna,” märkis Terve, kelle sõnul on vibulaskjatel olemas huvi rahvusvahelises konkurentsis võistlemiseks. Ta lisas, et osalemine sõltub eeskätt ikkagi tingimustest ja määravaks saab, kui palju läheb sõit maksma.
“Mani saarele sõit jäi katki, kuna raha küsiti natuke palju. Lisaks oleks tulnud muretseda uued nooled, mis on ka kallid,” kurtis Terve.
Laskjaid on vähe
Sirje Terve sõnul on vibusport Saaremaal elus, kuid valitseb madalseis, sest laskjaid on vähe. Kärlal treenivad aktiivselt Vladimir Ignatovitsh, Valerik Ignatovitsh ja Stanislav Uus. Tarmo Häng ja Sirje Terve on momendil treeningutest tagasitõmbunud.
Vibusportlased on üritanud mõelda ka järelkasvule. Vladimir Ignatovitsh on igal sügisel teinud Kärla koolis reklaami ja püüdnud lapsi ala juurde tuua. Huvilisi on alati leidunud, kuid poole aastapärast on nad loobunud.
“Vist liiga noored, sest vibulaskmine on ala, mis sobib juba täiskasvanud inimestele,” leidis Terve.
“Lapse jaoks on ta võibolla raske, kuiv ja monotoone, seepärast jääb lapsi ka vähe püsima.”
Treeningvõimaluste ja harjutamistingimuste üle vibulaskjad ei kurda.
“Suvel on lihtne, sest piisab vaid kohast, kus leidub vajalik distants,” lausus Terve, lisades, et harjutamiseks rahuldavad tingimused on Kärlal täiesti olemas.
Vibusportlased on Saaremaale Saarte mängudelt toonud kolm medalit ja kõik need on võitnud Sirje Terve – Ahvenamaal kuld-, Wighti saarel pronks- ja Gibraltaril pronksmedal.
ALVER KIVI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised