-3.4 C
Kuressaare
Neljapäev, 9. detsember 2021

STÜ võrkpallimeeskonnal jääb suur mäng pidamata

Esiliiga liidrite hulka kuuluva ja tulevaks aastaks meistriliigasse pürgiva TTÜ meeskonna treeneri Janno Rogenbaumi sõnul sai veerandfinaal mõnevõrra ootamatu lõpu.
“Saarlastel oli edasipääs praktiliselt kindel, kuid mängus oli see meie eeliseks,” märkis Rogenbaum. Ta lisas, et võidu nimel tehti viimastel nädalatel tõsist tööd ja kogu võistkond esitas sisuliselt lootusetus olukorras korraliku partii.
“Me leppisime juba enne mängu kokku, et ei maksa seda asja võtta nii, et see on meie jaoks fundamentaalne,” ütles STÜ meeskonna treener Edgar Haavik, kes möönis, et poolfinaali jõudmine oleks olnud Saaremaa võrkpallile kena saavutus, aga ka karikasarjas esikaheksasse kuulumine on tunnustust väärt.
TTÜ blokk otsustas mängu
Janno Rogenbaumi sõnul otsustas mängu saatuse TTÜ hea blokk.
“Bloki tugevdamiseks tõime kõik oma pikad kohale,” rääkis Rogenbaum, lisades, et esimeses mängus häviti just nõrga blokiga ja kehva vastuvõtuga.
“Panime blokeerima kolm kahemeetrist meest ja Ahto Tuuling hakkas ääreründajakas. Nii oli meil keskel päris hea blokk ja see pidas.”
Esimeses geimis lõpetasid STÜ VK rünnakud pealinlaste blokis Hannes Lilp ja Elmo Metsmaa. Teises geimis lõi Meelis Villsaar viigiseisult 16:16 kolm korda järjest blokki ja pealinlased said ette 19:16. Blokk sai määravaks ka kolmanda geimi otsustavatel hetkedel. Viigiseisult 18:18 eksis tõstel Gabriel Sepp ja Villsaar oli sunnitud lööma blokki.
Kaitses tõi Raimond Nau üles pea võimatu palli, kuid järgnenud ründelööki ei suudetud tõrjuda. Villsaar tõi küll veel ühe punkti, kuid seejärel lõi ta blokki, Lilbi ründelöök läks pikaks, Hannes Sepp lõi taas blokki ning 19:25 kaotus tähendas poolfinaalist välja jäämist.
“Kui Tallinnas lõime neid tugeva pallinguga, siis seekord jäi meie serv kesisemaks,” kurtis Edgar Haavik.
“Meie serv ei rikkunud vastase rünnakuformatsioone nii nagu pidi ja pallingu vastuvõtt oli ka nõrgem.”
Vajadus võita geim kammitses
Esimeses kohtumises pealinna meeskonna 3:0 alistanud saarlastel oli edasipääsuks vaja võita üks geim, või 0:3 kaotuse korral ei tohtinud vahe olla suurem kui 10 punkti.
Edgar Haavik ütles, et vaatamata vajadusele võita vaid geim, läks meeskond mängima võidupeale.
“Pisut läks asi siiski kramplikuks, sest eks see poolfinaali jõudmise võimalus ahistas meid kõiki,” tõdes treener, lisades, et seepärast ei kulgenud kaks esimest geimi päris meie lootuste kohaselt.
Esimeses geimis jäid saarlased kiirelt 1:5 kaotusseisu. Geimi keskel oli STÜ taga juba 10:20, kuid Imre Luhti ja Gabriel Sepa edukate rünnakute ning Hannes Sepa pallingust toodud punktide järel oli seis 18:21. Siis ei saadud aga taas vastaste blokiga hakkama ja võit TTÜ-le 25:20.
Teises geimis kulges punktpunkti mäng kuni seisuni 16:16, kusjuures STÜ oli juhtinud 7:4. Lõpus kindlamini mänginud TTÜ vormistas geimivõidu 25:22. “Me ei saanud pallingut korralikult vastuvõetud ja sellest tulenevalt kannatas rünnak,” selgitas Haavik. “Me ei suutnud oma pallingutega nende esimest rünnakut lõhkuda ja seepärast said nad just esimesetempo pealt palju punkte. Kuna meie rünnak jäi nõrgemaks, said nad kahe mehe asemel rakendada oma rünnakul kolme meest.”
Treener jäi meestega rahule
Edgar Haaviku sõnul saadi küll kaotus, kuid mehed mängisid hästi.
“Pingutati ikka päris kenasti ja kaitsemängus oli ridamisi õnnestumisi,” märkis treener.
“Mängisime vaba mängu ja sellega said mehed hakkama. Karikamängud olid meile Eesti meistrivõistlustele osalemisele ikkagi üheks vahe etapiks ja need mängud oma ülesande täitsid.”
Eesti meeste võrkpallikarikavõistluste poolfinaalides kohtuvad ESS Pärnu – TTÜ ja Audentes/Hermann – Tartu Pere Leib/Cibus.
ALVER KIVI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised