-1 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

Omavalitsuste liidu stipendiumid jagatud

“Iga aastaga muutub stipendiumide jagamine keerulisemaks, sest taotlejate üldine tase muutub üha kõrgemaks ning reeglina on stipendiumitaotlused väga oskuslikult koostatud ja põhjendatud,” tõdes SOLi stipendiumikomisjoni esimees Heli Maajärv,
“Stipendiumide jagamiseks töötasime välja punktisüsteemi ja seetõttu usun, et toetuse saajateks said valitud parimatest parimad,” osutas ta.
Tänavu kandideeris kolmele stipendiumile 29 inimest. Komisjoni otsusega sai Johann von Luce nimelise loodus-, arsti- ja põllumajanduserialade õppureile mõeldud stipendiumi 12 taotleja hulgast Tartu Ülikooli arstiteaduskonna intern Tiina Ilves, kes taotles toetust erialase õppekirjanduse ostmiseks.
“Tal on olemas väga suur teadusliku töö ja uuringute pagas ning tema taotlus oli väga põhjendatud. Ilvese kasuks rääkis ka see, et ta sooviks pärast õpingute lõpetamist leida tööd naha – või perearstina Saaremaal,” kommenteeris Maajärv.
Oskar Kallase nimeline stipendium, mis määratakse humanitaar-, sotsiaal- ja kunstierialade üliõpilastele, läks 14 taotleja hulgast Kadri Sirgile, kes on Uppsala Ülikooli õigusteaduskonna magistrand keskkonnaõiguse alal.
“Tema on edukalt suutnud integreerida keskkonna ja õiguse, on olnud väga järjepidev oma hariduse täiendamisel, esinenud mitmetel teaduskonverentsidel ja teinud palju teadustööd,” rääkis Maajärv.
Johannes Hindi nimelise tehnika-alade stipendiumi sai kolme taotleja hulgast Alar Kalamees, kes õpib Rootsis Chalmersi Ülikooli magistratuuris keskkonna mõõtmise tehnikat, olles varem lõpetanud Põllumajandusülikooli maainseneri teaduskonna. Maajärve sõnul määras komisjon stipendiumi temale põhjusel, et ta on lisaks edukale õppetööle teinud Saaremaale nime ka spordis.
Aastastipendiumid antakse üle 27. detsembri keskpäeval Saare maavalitsuse saalis.
SOLi 15 000-krooniseid aastastipendiume antakse tänavu välja viiendat korda.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised