-1.5 C
Kuressaare
Neljapäev, 2. detsember 2021

Lümandas peeti keskusehoone 15. sünnipäevapidu

Sünnipäevapeo sissejuhatuseks musitseerisid kultuurimaja neidude kvartett ja naistrio. Esimese küünla süütas peo aukülaline Pernart Vilukas, kes 15 aastat tagasi töötas Lümanda sovhoosi direktorina ja nägi palju vaeva, et see uus maja siis ikka valmis sai. Küünla süütasid veel kauaaegne kultuuritöötaja Valli Hint, samuti Ülle Reinsoo, kes kõik 15 aastat juhendanud kultuurimaja muusikaringe, jt staazhikad ringijuhid ja taidlejad. Oma küünla süütas ka 15aastane Keete Viira, kes sündis paar nädalat enne kontor-klubi valmimist, hakkas juba kolmeaastaselt kultuurimajas tantsima-laulma ja on praegu tuntud laulusolist. Viimase küünla süütas vallavanem Jaanus Reede.
Pikema kontserdiga esines ansambel Zorbas Tallinnast. See oli bändi esimene esinemine Saaremaal ja muidugi Lümandas, sest ansambli kaks pillimeest on oma juurtega siitkandist pärit. Mängitakse ehtsat kreeka rahvusmuusikat ja rahvale õpetati selgeks isegi kreeka rahvatants Sirtaki. Kohalike ettevõtete tutvustamiseks ja nende toodete reklaamimiseks ning kultuuri toetamiseks korraldati kohapeal oksjon, kus osales 11 ettevõtet oma kauba või teenuste pakkumisega. Kokku saadi rahalist tulu 1682 krooni ja 55 senti ning see summa läheb kevadel laste lauluvõistluse “Lümanda Laululind 2002” toetuseks. Aga seekordset sünnipäevapidu toetasid kohalikud firmad Monistico, Saare Kalapüük, Limex.
Sünnipäevaüllatuseks oli Kati Lindau valmistatud suur-suur tort, mida said maitsta kõik peolised.
Asutused on vahetunud
Lümanda kontor-klubi pidulik avamine toimus 22. novembril 1986. aastal. Kaasaegses stiilis ehitatud hoone I korrusele sai endale uued ruumid Lümanda kultuurimaja ning I ja II korrusele asusid tööle Lümanda sovhoosi juhtkond ning spetsialistid, kuid majja mahtusid veel velskripunkt ja raamatukogu. Kaks viimast asutust paiknevad sama koha peal ka praegu.
Aga taasiseseisvumine tõi kaasa ruumide kasutajate nimistusse mitmeid muutusi. Sovhoosist sai peagi Lümanda POÜ, uus firma Saare Lubi leidis endagi kontoriruumid sealtsamast, esimesel korrusel avas OÜ Meander oma erapoe, majja kolisid samuti kohalik sidejaoskond ja hoiukassa. Vahepeal asus siin majas ka Lümanda külanõukogu ning umbes aasta tagasi tuli kohalik omavalitsus täies koosseisus siia keskusehoone II korrusele. Valla volikogu töösaal paikneb esimesel korrusel, kuid teisele korrusele on leidnud endale kontoriruumid AS Limex, mis tegeleb lubjatootmisega ja OÜ Monistico, mis tegeleb kalapüügiga. Tänaseks on ühistu ja hoiukassa likvideeritud.
Kultuurimajas on kasulik universaalsaal
“Eks meie kultuuritöös on olnud nii tõusu- kui mõõnaperioode, oleme vallale palju kulutusi teinud,” arutleb Lümanda kultuurimaja direktor Ulvi Põld, kes on pidanud kultuurijuhi ametit selles majas kõik 15 aastat. Umbes aasta tagasi lõpetati kultuurimaja kapitaalremont ja tavalisest saalist sai universaalsaal, kus saab nii sporti teha kui ka taidlusega tegelda ning muidugi kontserte ja peoõhtuid korraldada.
“See on hea, et saal leiab rohkem kasutust ega seisa niisama tühjalt,” rõõmustab kultuurimaja direktor.
“Hea koostööpartner on kooli kehalise kasvatuse õpetaja Urve Vakker, kes on tegelikult ka valla spordielu hing.”
Saalikasutajatele on olemas korralikud pesemisvõimalused koos saunaga. Möödunud aastal tehti kogu majale uus katus peale ning iluravi tehakse mõnele ruumile üsna pidevalt.
TÕNU ANGER

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised