-1 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

Lühiuudised

Linnavalitsus otsib juhti Kuressaare Kultuurivarale
Kuressaare linnavalitsus kuulutas välja konkursi, et leida juht loodavale uuele munitsipaalasutusele Kuressaare Kultuurivara.
Kultuurivara koondab üheks haldus – ja turundusüksuseks neli linna kultuuriasutust: kultuurikeskuse, Raegalerii, keskraamatukogu ja linnateatri. Kultuurivara juhataja hakkab tegelema asutuste haldus- ja turundusalase juhtimise ning konverentsiteenuse korraldamisega.
Juhataja-kandidaadilt eeldatakse juhtimis – ja turundusalaseid teadmisi koos sellealase tegevuskogemusega, kõrgharidust, head suhtlemisoskust ja vähemalt kahe võõrkeele oskust. Kandidaadile tuleb kasuks konverentside korraldamise kogemus.
Kandidaatide avaldusi ootab linnavalitsus 14. detsembrini ning Kuressaare Kultuurivara juhataja peaks selguma 18. detsembril.
Politsei kontrollib talverehvide kasutamist
Politsei kavatseb alates 1. detsembrist kogu Eestis hakata kontrollima kohustuslike talverehvide kasutamist. Suverehvidega sõitvad autod pannakse tee äärde seisma ning nende juhte karistatakse täie rangusega, teatas politseiamet.
Käesoleva talve esimene suurem lumi ning sellest johtuv libedus on nõudnud juba mitu inimelu. Politsei hinnangul on liiklusõnnetuste põhjuseks olnud just ootamatult muutunud liiklusolud, autojuhtide harjumatus libedal teel sõitmisega ja ka teeoludele mittevastavate rehvide kasutamine. Eestis on talverehvide kasutamine kohustuslik 1. detsembrist 1. märtsini.
Liituvad kaks omavalitsus -ühendust
Eesti omavalitsusliitude ühendus ja maaomavalitsuste liit kirjutavad täna alla kokkuleppele ühendada kaks organisatsiooni.
Kaks ühendust liituvad, et saaksid oma huvisid paremini esindada ja kaitsta, ütles Eesti omavalitsusliitude ühenduse aseesimees Toomas Välimäe. Kahe organisatsiooni liitumiseks on vaja Välimäe sõnul võtta vastu uus põhikiri.
“Tahaks loota, et enne kohalike omavalitsuste valimisi saame liitumisega ühele poole,” lisas ta.
Eestis on kolm omavalitsusi ühendavat organisatsiooni: peale omavalitsusliitude ühenduse ja maaomavalitsuste liidu ka linnade liit. Kolm ühendust moodustavad omavalitsusliitude koostöökogu, mis on kõikide omavalitsuste esindajaks läbirääkimistel keskvõimuga.
Omavalitsusliitude ühendus on loodud 1993. aastal. Maaomavalitsuste liit on asutatud 1921. aastal ning taasloodud 1990. aastal.
Lennuamet inspekteerib väikelennuvälju
Lennuameti spetsialistid sõidavad lähiajal Kihnu ja Ruhnu, et otsustada sealsete lennuväljade sertifikaatide pikendamist.
Lennuameti peadirektori asetäitja lennuohutuse alal Aadu Lee ütles, et tõenäoliselt sertifikaate pikendatakse. Lee ütles, et lennuamet kontrollib meteoroloogiateenistuste olukorda ja kavatseb vastavaid lennuohutuse tõstmise nõudeid karmistada. Viimastel talvedel on õhutemperatuur kõikunud tihti null kraadi ümber, mis on lennunduse jaoks väga ebasobiv, märkis ta.
MM/BNS

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised