-6.2 C
Kuressaare
Laupäev, 4. detsember 2021

Kaali koolimaja järgmisel aastal remonti ei lähe

Omavalitsusliidu koostatud pingerea järgi saavad 2002. aastal RIPi raha Muhu ja Kärla kool.
“Oleme teadlikud sellisest pingereast, aga lootsime, et raha jätkub ka pingereas kolmandale – Kaali koolile. Selgus, et ei jätku,” selgitas Pihtla vallavanem Tõnu Hütt.
“See jättis meid natuke raskesse seisu küll, aga oleme leidnud lahenduse,” lisas ta.
Pihtla vallale eraldati sel aastal RIPi raha 700 000 krooni ja vald alustas Kaali kooli juurdeehitust. Et RIPi rahast juurdeehituse lõpetamiseks ei piisanud, otsustas volikogu, et ehitist pooleli jätta ei tohi ja vald kasutas Ühisliisingu abi. See oli faktooringleping, mis tähendas, et ehitaja sai arvete alusel oma raha kätte.
“Juurdeehituses on köök koos söögisaaliga ning teisel korrusel kolm klassiruumi. Ehitise kogumaksumus oli 1,8 miljonit ja meie plaan oli, et järgmise aasta RIPi rahast maksame Ühisliisingult saadud 1,1 miljonit tagasi, aga kuna RIPi raha ei tule, siis pidime otsima muid lahendusi,” põhjendas Hütt.
Hetkel on Pihtla vald pannud koolimajja omafinantseerimist 1,2 miljonit.
Kaali kooli puhul ei ole juttu ainuüksi juurdeehitusest, vaid kogu koolimaja renoveerimisest.
“See on RIPile mitmeaastane taotlus, sest projekti kogumaksumus on 5,8 miljonit,” kinnitas Hütt.
Koolimajas vahetatakse välja katus, uksed, aknad, uuendatakse elektrisüsteemi ning maja viiakse vastavusse kaasaegsete tuletõrjenõuetega.
Kaali koolimaja on ehitatud vana mõisahoone asemele kohalike talumeeste raha ja kätega ning anti käiku 1937. aastal. Sellest ajast saadik pole majas kapitaalremonti tehtud.
“Järgmisel aastal me koolis midagi märkimisväärset teha ei saa. Oleme juba niigi suure summa sinna sisse pannud, meie eelarve seda lihtsalt välja ei kannata. Sel aastal tegime kolmes kõige halvemas klassiruumis korda valgustuse, finantseerisime seda reservfondist,” täpsustas Hütt.
Kaali koolis õpib praegu 104 last. Valla teine, Pihtla kool sai RIPi kolme miljoniga korda mõned aastad tagasi ja seal õpib 30 last. Kuna Pihtla õpilaste arv on vähenenud, on vallal kavas lähiaastatel tuua Pihtla koolimajja Sandla lasteaia paarkümmend last.
Vätta koolimaja on suletud, seal käib koos vaid Vätta külaselts ning vald loodab hoone maha müüa.”Maja on 2/3 osas välja ehitamata ja vald seda kunagi lõpuni ehitada ei suuda. Praegu on maja vastu kõige enam huvi tundnud soomlased. Oleme küsinud miljoni, aga vist peame alghinda alandama,” arvas Hütt.
HELI SALONG

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised