-2 C
Kuressaare
Pühapäev, 28. november 2021

Linnuses peidus kakssada nukku

Väljapanekus on vaadata üle kahesaja nuku, mis on pärit üheksateistkümnest erinevast lavastusest. Uudistajad saavad teada, kuidas näevad välja tegelased nukuetendustest “Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi”, “Luik ja vesiroos”, “Ali-Baba ja röövlid”, “Hiirte jõulutrall”, “Lumeeit”, “Keiser ja ööbik” jne.
Kõik näitusel lavastuste kaupa kokku sätitud nukud ja dekoratsioonid ning valdav enamik rekvisiitidest on valminud Lea Sibul-Poola enese osavate näppude all. Nukkude meisterdamisega on ta tegelenud juba ligi viiskümmend aastat ja tema esimene nukk, 48-aastane Muri etendusest “Võlukaloss”, on kaasas ka Kuressaares.
“Mind paneb nukke tegema ja nendega mängima suur ja eriline armastus selle ala vastu,” tunnistas võimlemisõpetaja elukutset pidanud daam.
“See on minu hobi – olen nukke juba lapsest saadik väga armastanud. Nukuteater on minu elulaad,” lisas harrastus-nukuteatrite Kehra Nukk, Kunksmoori Nukuteater ja Kärdla Nukuteater looja ning eestvedaja ja mitmete nukuetenduste kirjutaja ning lavastaja.
72-aastane nukuentusiast eksponeerib oma teatrinukke 24. korda, tänaseks on ta oma sõpru tutvustades läbi rännanud juba kogu Eesti. Tema nukuetendusi on lisaks Eesti lastele näinud ka Norra, Soome ja Rootsi lapsed, kusjuures viimase kahe maa laste tarvis õppis ta esitatud näidendid selgeks pealtvaatajate emakeeles.
Eile, nukuekspositsiooni avapäeval, korraldas nukumeister lastegruppidele põnevaid tutvustavaid ringäike, rääkides lastele põhjalikumalt kõigist näitusel nukkudega esindatud etendustest ja nende tegelastest. Ringkäigu lõpetas tema monoetendus “Piibeleheneiu”.
Et nukunäitus jääb avatuks kuni 13. jaanuarini, ütles Lea Sibul-Poola, et kui piisav hulk lastegruppe on näituse lõpupäevadeks selleks soovi avaldanud, võib ta paar päeva enne väljapaneku sulgemist Saaremaale tagasi tulla. “Saan siis sarnaseid ringkäike ja etendusi veel korraldada,” lubas ta.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised