-7.8 C
Kuressaare
Pühapäev, 5. detsember 2021

Purjelaudurid jäid hooajaga rahule

Purjelaua sõidu üks eestvedajaid Johannes Kaju ütles, et hooaja võib lugeda edukaks just geograafilises mõttes, sest ala harrastamiseks avastati väga palju uusi kohti Eestis ja Saaremaal.
“Proovisime siin mitmes paigas ja nüüd on tekkinud kolm neli väga head kohta,” märkis Kaju, kelle sõnul on Eesti surfarite poolt enimhinnatud Harilaiu ümbrus.
“Kui tuuled on õiges suunas, on seal ikka väga kihvt sõita. Tasemel on ka Uudepanga laht ja Sõrve sääre ots, kus on võimalik sõita nii suurte lainetega kui vaikse veega.”
Kaju sõnul kujunes Saaremaa surfaritele tänavu tippsündmuseks Sõrves läbiviidud Eesti karikavõistluste free-style etapp, millel osales pea kogu Eesti paremik.
Harrastajaid vähe
Johannes Kaju sõnul käib Saaremaal purjelauaga vee peal kaks-kolm meest ja kogu lugu.
“Huvilisi ei ole kahjuks juurde tulnud ja on lausa piinlik, sest Eestis müüakse aastas umbes tuhat uut komplekti ja samapalju liigub juba kasutatatud komplekte,” tõdes ta.
“Meil on nii, et kui kesksuvise ilmaga ja keskmise tuulega on mere peal paar-kolm sõitjat, siis tegijamad mehed vee peal ei käi. Kui on aga tugev on tuul, siis on jälle paar meest väljas ja algaja tasemega tegijaid ei ole. Selles mõttes on väga nutune. Vett on ümberringi, aga inimesed ei võta kuidagi sellel alal vedu.”
Olukorra parandamiseks ja surfi kandepinna suurendamiseks kavandavad ala harrastajad käivitada suvel koolituse. “Ega vist iseenesest neid harrastajaid juurde ei taha tulla, sest tegu on natuke ekstreemsema spordialaga,” leidis Kaju, lisades, et kes ikka asja propageerib, kui ala tegijad seda ei tee.
Koolituse läbiviimiseks on plaanis muretseda lauad ja trenazöörid. Huvilistele vanuselisi piiranguid ei seata, küll peaks aga lapsed olema vähemalt 12-13-aastased, sest purjelauasõit nõuab füüsilisi võimeid, mis algklassiõpilastele võivad olla ülejõukäivad.
ALVER KIVI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised