-1.4 C
Kuressaare
Teisipäev, 30. november 2021

Noorteklubi käimla uputas kaubamaja

STÜ finantsjuhi Raivo Kadaja sõnul on praegu selgitamisel nii uputuse põhjused kui sellest tekkinud kahjud.
“Tagajärg on teada – vesi jooksis. Kui vesi jookseb kauba peale, siis kaup saab märjaks. Teada ei ole, kui palju sellest riknes. Asjad kuivavad alles,” rääkis ta.
Kaubamaja juhataja Palmi Terase sõnul oli uputus pisiasi, kuna enamik ladustatud kaupu on kilepakendites.
“Rohkem oli ta ebamugav töötajatele. Evakueeritud kaupa oli muidugi palju. Kuna läbijooks oli väga kitsa ala peal, siis läks ta rohkem läbi lagede,” ütles Teras.
“Suure tõenäosusega seal tuleb midagi välja maksta,” möönis Tiit Aavik kaubamaja varad ja kauba kindlustanud Sampo Kindlustusest.
“Praegu on raske öelda, kas suuremat kahju kannatasid kaubad või kallis ventilatsioon, mis jooksis vett täis.”
Laupäeval avariipaika külastanud Aaviku sõnul oli siis restorani põrandal kümmekond sentimeetrit vett, eilseks olid tualetid enam-vähem koristatud.
Endises Kuressaare restoranis tegutsev Clubteck kuulub osaühingule Spencer, mis rendib ruume Saaremaa Tarbijate Ühistult. OÜ Spencer esindaja Henri Kuusk pani avarii maja vanade torude arvele ja kinnitas, et rentnik end kaubamaja ujutanud veeuputuses süüdlasena ei näe. Tema sõnul ei oleks STÜ tohtinud nii viletsas olukorras olevaid ruume üldsegi välja rentida.
“Kui renditakse ruume, peaksid need olema korras,” nentis Kuusk, kellel oli ruumide omanikuga juttu ka võimaliku kahjutasu maksmisest. Konkreetsetest summadest või sellest, kes peab kahjutasu maksma, ei saa Kuuse sõnul siiski rääkida enne, kui välja on selgitatud, kes on uputuse tekkimises süüdi.
Raivo Kadaja ei osanud eile öelda, kas OÜ Spenceriga rendisuhet jätkatakse või mitte.
“Selgitame süüdlased ja kahjud välja ja vaatame, kuidas me kokkuleppele saame,” sõnas ta.
Clubtecki esindaja Henri Kuusk ütles, et ilmselt lõpetatakse vahejuhtumi tõttu rendileping Saaremaa tarbijate ühistuga.
“Paraku vist lõpetame, võtame praegu tehnikat maha,” sõnas Kuusk.
Suuresti kooliealisele klientuurile mõeldud Clubteck avas uksed septembris. Reedeöine uputus ei olnud Clubteckis esmakordne. Kui mõne nädala eest ummistuse põhjust otsiti, avastati torustikust umbes poole meetri pikkune raudtala, mille ümber oli kogunenud igasugust sodi. Reede öösel käis torumees Clubteckis torusid läbi puhumas koguni kaks korda ning Kuuse sõnul kinnitas mees, et sedavõrd vana torustikuga on uputusi vältida pea võimatu.
“Kui sinna vähegi midagi ette satub, on ummistus käes – midagi parata ei saa,” ütles Kuusk.
Ei ületa künnist
Raivo Kadaja hinnangul ei ületa uputus kaubamaja laos maakonna ja linna uudisekünnist.
“Inimesed pole viga saanud, kaupades ja ehitustes ei ole kahjud, ma julgen oletada, mitte sadades tuhandetes,” sõnas Kadaja.
Läbijooksu tulemusena sattus vett ka kaubamaja viimase suurema remondi käigus paigaldatud kallisse ventilatsioonisüsteemi?
Kuivab ära, siis näeb. Täna tuleb seadmed müünud ja hooldava firma esindaja kohale. Meie näeme, et asi töötab. Ta sai märjaks küll, kuivatame need filtrid-asjad ära ja läheb edasi. Aga spetsialist peab vaatama, võibolla need filtrid ei ole töökorras pärast ärakuivamist. Minu soovitus on sääsest mitte elevanti teha.
Ka sääsena tasub lugu fikseerida. Küllap on ühistu liikmetel õigus teda, mis ühistu varaga toimub ja juhtub.
Mida see liikmele annab?
See näitab, et organisatsioon, mille liige ta on, peab temast lugu ja räägib asjadest nii, nagu nad on. Mitte ainult siis, kui kõik on korras, vaid ka siis, kui juhtub midagi ebameeldivat.
Mul on selles osas ebamugav, et mul on nii palju lahtisi otsi ja võibolla olen mina üks neid, kes asjaga kõige rohkem kursis on. Et veel on nii palju lahtisi küsimusi, ei oska ma kahjuks veel öelda, kas tegu oli lohakusega või õnnetusega, või olid need kõik asjad kokku. Kas restorani rentinud OÜ Spencer saab nendes ruumides ka edasi tegutseda?
See on küsimärgi all. Me selgitame veel paar päeva välja asjaolusid, sest siin on vastuolulisi märke.
Mil moel omanik rentniku tegevuse üle järelvalvet teeb. Kas nädalavahetusel toimunud juhtum tuli suure üllatusena?
Igasugune õnnetus tuleb üllatusena. Kui veetoru läheb katki, mismoodi seda valvata?
See polnud ju esimene sedalaadi juhtum. Mõne nädala eest toimus sarnane uputus.
Jah, vanade torudega ikka juhtub. Siis kaubad ei saanud kannatada.
MEHIS TULK,
ANDRES SEPP

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised