-3.4 C
Kuressaare
Neljapäev, 9. detsember 2021

Perevägivalla ohvrid saavad varjupaiga

Linnavalitsuse lastekaitse spetsialisti Helle Kahmi sõnul on vajadus varjupaiga loomiseks olemas: probleemiks on joobes vanemad, millega on kaasnenud laste hulkurlust. Lausa tänavalastest Kuressaares siiski rääkida ei saa.
Kuigi varjupaiga loomise initsiatiiv on linna käes, vajab sellist teenust ka terve Saaremaa. Varjupaika prognoositakse seitse kohta, mis on mõeldud peavarjuks kodututele lastele, perevägivalla ohvritele – lastele ja, olenevalt vajadusest, ka nende vanemaile.
Kauba tänav 5 hoovil asuv varjupaiga hoone kuulub Laurentiuse kogudusele. Koguduse õpetaja Anti Toplaane sõnul on võimalus ruumilahendust vastavalt vajadusele laiendada, nii et varjupaik võib mahutada ka rohkem kui seitse last.
“Oleme arvestanud, et keskmiselt võib ööpäevas sees olla kolm-neli last,” lisas Toplaan.
Tema sõnul ei ole perevägivald midagi uut, kuid seda pole teadvustatud.
“On lapsi, kes ööbivad trepikodades või kuurides. Sellest on tingitud hulkurlus ja kohtupinki sattumine,” ütles ta.
Varjupaik hakkab teenindama alaealisi lapsi, senine praktika Eestis on näidanud, et enam vajavad seda teenust 7-15 aastased. Varem on varjupaiga ülesannet täitnud Kuressaare väikelastekodu, kuna aga nende enda vajadused on nüüdseks suurenenud, otsis linnavalitsus juba mõnda aega uut varjupaiga kohta.
“Lastekodu ei saa olla läbikäiguhoov,” märkis Kahm.
Varjupaiga juhatajaks on kinnitamisel sotsiaaltöö rakendusliku kõrgharidusega spetsialist Aare Luup, kes on töötanud noorsoopolitseis. Jooksvaid küsimusi hakkab lahendama varjupaiga nõukogu. Pakutakse esmatarbevajadusi – ööbimine, söök, pesemine. Kriisiolukorras on vaja tegelda ka rehabiliteeriva tööga, seega peavad töötajad olema vastavalt koolitatud.
Varjupaik peab valmima 21. detsembriks.
SVEA AAVIK

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised