-1.1 C
Kuressaare
Neljapäev, 2. detsember 2021

Lühiuudised

Maketid manitsevad autojuhte
Saare politsei pani autojuhtide ohjamiseks eile Kuressaare-Kuivastu maantee äärde kolm politseiauto plastmaketti: ühe Tahulasse, teise Valjala valda ning kolmanda Väinatammile viivale teelõigule. Usutavuse suurendamiseks on maketile joonistatud ka autos istuv politseinik ning juhil on eemalt raske hinnata, kas tegemist on päris politseipatrulliga või mitte.
Esimesed kümme sellist maketti pani maanteeamet oma kampaania käigus maha juba enne jaanipäeva Järvamaale Tallinna-Tartu maantee äärde ning Tallinna-Pärnu maantee äärde. Kümnest plastautost seitse varastati peagi ära, kuid neli õnnestus politseil hiljem kätte saada. Ühe maketi leidis politsei koguni Võrumaalt.
MEHIS TULK
Ühinenud omavalitsused liitumisega rahul
Eestis juba ühinenud omavalitsuste juhid on liitumise tulemustega rahul, ehkki ootasid ühinemisperioodil riigilt rohkem tuge.
Pärast ühinemist tekkis suuremas omavalitsuses terviklik piirkond ning saavutati valitsemiskulude kokkuhoid, ütles endine Otepää vallavanem, praegune haridusministeeriumi asekantsler Riho Raave.
“Negatiivne oli see, et riik ei soodustanud ühinemist ja koordineerimata oli tegevus erinevate ministeeriumide vahel,” lisas ta.
Eile Tartus omavalitsusfoorumil esinedes ütles Raave, et liitunud omavalitsuses on konfliktide ja vastasseisu oht ning see võib valla juhtimise ja arendamise raskeks muuta. Raave toonitas, et riik peaks kindlasti jätkama haldusreformi ja soodustama vabatahtlikku ühinemist rahaliste preemiate või teedeehitusega.
Eestis on seni 12 omavalitsust ühinenud kuueks omavalitsuseks.
Haiglate liit vastu palgatõusule
Eesti Haiglate Liit keeldus eile tõstmast tervishoiutöötajate miinimumpalka ja teatas, et nõutavaks palgatõusuks pole tervishoiul piisavalt raha.
Esialgsetel andmetel pidid tervishoiuala tööandjate ja töövõtjate esindusorganisatsioonid ja haiglate liit sõlmima eile miinimumpalga kokkuleppe. Miinimumpalga nõue on õdedel 23 krooni, hooldustöötajatel 13.50 ja arstidel 40 krooni tunnis. Praegu on õdede miinimumtunnitasu 12 krooni, hooldustöötajatel 9 krooni 40 senti.
Haiglate liidu tegevdirektor Siim Markus teatas, et liit arutas tervishoiusektori riikliku palgaleppe sõlmimise eeldusi situatsioonis, kus on teada Eesti haigekassa kavandatav eelarve tõus eriarstiabi osas. Seepärast pole haiglatel Siim Markuse sõnul võimalik tagada tervishoiutöötajate miinimumtunnitasu tõusu.
18-aastasele jääb õigus õlut osta
Riigikogu lükkas eile tagasi ettepaneku anda alkoholi ostmise ja tarbimise õigus vaid neile, kes on saanud 21-aastaseks.
Samas läks riigikogus alkoholiseaduse eelnõusse sisse säte, mis keelab kange alkoholi müügi kioskites, kuid lubas kanget napsi bensiinijaamades edaspidigi müüa. Reformierakonna liige Ignar Fjuk esitas alkoholiseaduse eelnõule parandusettepaneku, mis lubanuks alkoholi osta vaid 21-aastaseks saanuil.
MM/BNS

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised