-1.4 C
Kuressaare
Teisipäev, 30. november 2021

Saaremaa teadusnädala ürituste tänulikem publik olid koolinoore

Saaremaa kolmanda teadusnädala laste- ja noorteüritused algasid möödunud nädalal Tartu Ülikooli AHHAA-keskuse planetaariumi külaskäiguga Muhu – ja Saaremaale.
“Esimesel päeval, kui planetaarium oli üleval Muhu põhikoolis, said selle etendustest osa ka Hellamaa algkooli lapsed, teisel päeval käisid Kahtla koolis tähti vaatamas ka Tornimäe lapsed. Reedesed etendused Kuressaare kuurhoones olid täis linnakoolide gruppe ning laupäeval käidi etendusi vaatamas peredega,” rääkisid teaduspäevade korraldajad, Tartu Ülikooli esindaja Saaremaal Riia Nelis ning Ülikoolide Keskuse tegevjuhi kt Aare Martinson.
Korraldajate hinnangul külastas populaarseimaks atraktsiooniks kujunenud planetaariumi tuhatkond last.
“Etenduste läbiviija, Saaremaalt pärit astronoom Alar Puss rääkis, et Muhus püstitati tähetelgi rekord – maksimaalselt kolmekümnele inimesele mõeldud ruumi mahutas end viiskümmend last,” märkis Martinson.
Teadusnädala korraldajate sõnul pakkus noortele suurt huvi ja äratundmisrõõmu Tartu Ülikooli füüsikaosakonna materjaliteaduse instituudi vaneminseneri, füüsikaõpikute ja töövihikute autori Koit Timpmanni korraldatud optikashow.
Koolinoored võtsid agaralt osa ka kuurhoone kohvikus peetud väikesest infomessist, kus Tartu ülikooli, Tallinna tehnikaülikooli Kuressaare kolledzhi, Tallinna pedagoogikaülikooli ja põllumajandusülikooli esindajad tutvustasid oma õppeasutusi, seal õpetatavaid erialasid, sisseastumistingimusi ning õppekorraldust uuel õppeaastal.
Kui laste – ja noortenädal läks korraldajate hinnangul täie ette ning selle ürituste kavast jäid osalejate puuduse tõttu välja vaid noorte illusionistide konkurss ja Saaremaa arendamiseks mõeldud ideede ja projektide võistlus, siis täiskasvanuile planeeritud seminarid jäid paraku loodetud tähelepanuta. Kahest seminarist ja kahest avalikust loengust võtsid jällegi osa valdavalt noored.
“Teisipäeval korraldatud kaugtööalane seminar oli meie esimene katse siin üles võtta sellealast diskussiooni. Infotehnoloogiaalane areng lubaks kas või osalise tööajaga lisa teenida näiteks graafilise kujundamise, tõlkimise, konsultatsioonide, koolitusprogrammide jne alal, miks mitte püüda seda teha ka Saaremaal, kus teatavasti valitseb töökohtade nappus ning kust inimesed rändavad välja tööd otsima,” lausus Martinson
Eilne ettevõtlus – ja innovatsiooniseminar kujunes nähtavasti oma eksistentsiprobleemidega hõivatud ettevõtjate huvi puuduse tõttu esinejate ja korraldajate ümarlauaks, mille tulemusena tõdeti, et sel alal tuleks korraldada koolitusi ning kontaktide sõlmimisi kitsamas erialases ringis.
Võistluste võitjad teada
Laste – ja noortenädala raames korraldati ka mitmesuguseid võistlusi. Meelepettepiltide konkursi võitjateks joonistasid end Maarja Lember ja Erkki Tshedreki Saaremaa ühisgümnaasiumist, Maaria Tamm ja Aleksander Lember Kuressaare gümnaasiumist, Liina Reinart Kuressaare vanalinna koolist ning Helen Tiitma Orissaare gümnaasiumist.
Stereogrammide lugemise ehk “pildi sisse mineku” konkursi võitjateks said Laura Uustulnd, Heidi Lees ja Mare Kaps.
Optikaülesannete lahendamise võistluse esimesed kolm kohta 8. klassi õpilaste arvestuses läksid punktiste vahedega Mihkel Millerile Kuressaare vanalinna koolist, Madis Mikolale Kuressaare põhikoolist ja Karl Uustalule Saaremaa ühisgümnaasiumist. 9. klasside arvestuses tundis optikaülesandeid kõige paremini Erik Tiits Kuressaare põhikoolist, talle järgnesid Teet Tilk Kuressaare gümnaasiumist ja Reino Külaots Valjala põhikoolist.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised