-1 C
Kuressaare
Esmaspäev, 29. november 2021

Riigikogu saarte toetusgrupi liikmed püsiühenduse poolt

“Meie hinnangul on Saaremaa püsiühenduse loomise nimel tehtud siiani väga põhjalik eeltöö,” ütles Riigikogu saarte toetusgrupi juht, hiidlane Kalev Kotkas.
Kotkase hinnangul oli tegemist väga hariva ettekandega.
“Usun, et kui nüüd räägime Saaremaa püsiühendusest, siis saavad kõik toetusgrupi liikmed asjast ühtemoodi aru,” lisas Kotkas. Saarte toetusgrupp on 33-liikmeline ja seal on esindatud peaaegu kõik Riigikogu fraktsioonid.
Kotkase sõnul oli kohaletulnutel Riho Sõrmusele väga palju küsimusi ja toetusgrupi liikmed said kõigile küsimustele väga asjalikud vastused.
“Igaühe sisetunde küsimuseks jäi, kui optimistlik või pessimistlik keegi selle teema käsitlemisel on. Seni pole toetusgrupi liikmetest keegi öelnud, et ta on püsiühenduse vastu,” täpsustas Kotkas.
Riho Sõrmus iseloomustas oma ettekandes lühidalt kahte püsiühenduse töödega seotud perioodi. Esimene neist hõlmas aastaid 1996-2000 ja sel ajal tutvustas Saare maavanema Jüri Saare eestvedamisel moodustatud sillakomisjon aktiivselt püsiühenduse ideed. Teist perioodi, 2000-2001, iseloomustavad juba täiendavad uuringud geoloogia, ehituskonstruktsioonide maksumuse, liiklusintensiivsuse, rahastamiskontseptsioonide alal.
“Viimased täpsustused on tulnud Norra spetsialistide poolt, kes on pakkunud välja reaalse liiklusintensiivsuse kasvu suurusjärguga 50 protsenti ja on tõmmanud silla hinda 1,5 miljardi pealt alla 1,3 miljardile jätkuvtalasilla puhul. Tunneli hinnaks pakuvad norrakad 1 miljardit krooni,” selgitas Sõrmus.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised