-12 C
Kuressaare
Laupäev, 4. detsember 2021

Sõrulased jäid kauplusautota

“Eks ta probleeme tekitab, kuid mina ei hakka enam sellele peale maksma,” möönis sõrulasi toidupoolise ja esmatarbekaubaga varustanud kaupmees Elmo Aavik, kes loobus lavkaautoga sõitmisest, kuna see ei tasuvat end majanduslikult ära.
“Kütteraha tuli tasa, kuid oma elu selle tööga küll ära ei ela,” nentis Aavik.
Aavik lausus, et kindlasti mõjutab tema loobumine kuigipalju Sõrve elanikke, sest paljud inimesed olid lavkaga väga harjunud. Aavik lisas, et Sõrves on siiski ka mitu poodi ja seetõttu ei tohiks olukord väga hull olla.
Kauplus 10 km kaugusel
Samas asub mõni küla lähimast kauplusest kümmekonna kilomeetri kaugusel ja pensioniealistele inimestele tekitab see kehva transpordi tõttu suuri probleeme, ütles Kaunispe külas elav Torgu valla volikogu esimees Anne Rand. Tema sõnul tahavad tema endagi vanemad pigem ise poes käia, kui lasevad noortel kauba kätte toimetada.
Anne Rand ütles, et kauplusautost ilmajäämine puudutab rohkem või vähem viie-kuue küla elanikke.
“Vanadel inimestel on ju ka nelja-viie kilomeetri kaugusele poodi kauge käia,” lausus volikogu esimees. Aaviku lavkaring kulges mööda Sõrve poolsaare idakallast Sääreni ja sealt mööda läänekallast tagasi.
Poole aasta eest lõpetas oma ringid sõrulasi reedeti teenindanud kauplusauto. Veel aasta tagasi oli Kaunispe külas kauplus, mille pidaja aga poepidamisest loobus. Tema viitas samuti mittetasuvusele. Torgu vallavanem Tiia Pulk sõnas, et vallavalitsus oleks valmis Kaunispe kaupluseruumid soovijale kas või tasuta rendile andma, kuid et ruumides ka kaupa müüa tohiks, on vaja nende tervisekaitse nõuetele vastavusse viimiseks küllalt suurt rahapaigutust.
Vallavanem lisas, et ühtegi poe ruumide soovijat praegu silmapiiril ei ole.
Euronõuded käivad üle jõu
Hulgifirmast Arin Hulgi, kus kauplusautode omanikud oma kaupa ostavad, öeldi Meie Maale, et mõned mehed on oma tegevuse juba lõpetanud ja mõned kavatsevad lõpetada. Seda paljuski ka euronõuete tõttu – nimelt peaks kauplusautos olema välja ehitatud korralik väljakäik ja pesukoht, kuid sellisteks investeeringuteks kaupmeestel raha ei ole.
Saaremaa tervisekaitsetalituse direktor Toivo Tarus sõnas, et tema arvates kaovad praegu levinud kauplusautod varsti üldse ära.
Tarus viitas, et liikuvas kaupluses peaks kindlasti sees olema vesi ja külmagregaadid.
“Praeguse üleluugimüümise puhul saab asi lõppeda ainult sellega, et müüa tohiks vaid leiba-saia ning suhkrut ja soola,” sõnas tervisekaitsetalituse juht.
ANDRES SEPP

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised