-6.2 C
Kuressaare
Laupäev, 4. detsember 2021

Balti laevatehas tahab ehitada aluseid Eesti väikesaarte jaoks

Praegu sõidavad saarte vahel enamasti Rootsist või Soomest ostetud vanad laevad. Tihtipeale ei ole need selleks otstarbeks ka kõige sobivamad. Ruhnus, kus mereolud on ühtmoodi, on vaja üht tüüpi laeva, Abrukas teistsugust. Lisaks saartele on väiksemaid teenistuslikke aluseid vaja ka tervel real ametkondadel – piirivalvel, veeteede ametil, keskkonnainspektsioonil.
Saare maavanem Jüri Saar märkis, et laevaehituse mõtte algatasid tänavu juulis Saaremaad külastanud Balti Laevaremonditehase juhid.
“Jutt käis sellest, et uurida, milliseid aluseid Eestis vaja on, tehasel on ehituseks vajalikud võimsused olemas,” selgitas ta, lisades, et ideele on oma toetuse andnud ka laevatehast külastanud peaminister Mart Laar.
Nüüd on konsultatsioonifirma IMG Konsultant avaldanud valmidust viia läbi uuring, millises seisus on praegu erinevad kasutuses olevad laevad ja milliseid tegelikult vaja oleks.
Uuringu põhjal saaks Saare sõnul koostada ajalise graafiku, millal ja millised laevad tuleks ellingutele panna. “Miks mitte sellisest inventuurist pihta hakata?” nentis Saar, kinnitades, et maavanemad oma töö kõrvalt sellist ülevaadet kokku panna ei jõua.
Konsultatsioonifirma taotlust eraldada kodumaise laevaehituse programmi projekti tarbeks raha Eesti Regionaalarengu Sihtasutuse saarte programmist toetab ka Lääne maavanem Jaanus Sahk.
MEHIS TULK

Eelmine artikkelLennukile tehakse Saaremaal iluravi
Järgmine artikkelPolitseikroonika
guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised