-2 C
Kuressaare
Pühapäev, 28. november 2021

Villa soojus Saaremaa kunstistuudio galerii seinal

Kunstistuudio galerii seinal püüavad pilku rahulikes, looduslähedastes toonides suured ruudulised tekid, samuti keebid, pontshod ja kampsunid, mille põhivormi aluseks on paljude rahvaste kapuutsist ja nelinurksest riidetükist koosnevad pealisrõivad.
Tekstiilikunstnik Riina Tomberg ütles, et tema loodud mudelid pole pelgalt näitusekaup, vaid need on loodud kandmiseks ja kasutamiseks.
“Ise ma küll pontshot ei kanna, sest mul on alati vaja väga suuri kotte tassida. Sellised rõivad on loodud rohkem neile, kes saavad oleleda – kas siis sellise kehakatte sees, sellise teki peal või all,” lausus kunstnik, kes on oma näitusetööd ka sihilikult nimetamata jätnud.
“Näituse pealkiri “Nimeta asjad” on pandud sellepärast, et pigem võiksid need esemed luua meeleolu, kui olla mingi konkreetse nimega nimetatud asjad,” osutas Tomberg.
“Olen selle üle palju mõelnud ja arvan, et kampsunite ja vaipade võimuses on luua meeleolu. Kui inimene neid asju tehes ei mõtle ainult konkreetsele tööprotsessile, vaid ka tunnetele, mälestustele, meeleoludele – kui mõte vabaneb samal ajal rutiinsest töötegemisest, siis õnnestub tal neisse asjadesse panna rohkem, kui lihtsalt “ruutmeeter villast riiet”. Siis kandub tema mõttelend ka valmiva eseme sisse,” rääkis kunstnik, kes muide eksponeeris oma töid Kuressaares viimati 20 aastat tagasi.
Tombergi kinnitusel algab kunst tema kampsunite ja tekkide puhul juba kudumite materjalist.
“Mul on üks sõber, kes on pühendunud sellele, et teha võimalikult head lõnga – ta toob Rootsist villa, segab selle Eesti villaga, värvib villasegu ja teeb sellest siis lõnga. Kui inimene teeb oma tööd sellise pühendumusega, siis see ongi kunst,” sõnas ta.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised