-1 C
Kuressaare
Esmaspäev, 29. november 2021

Turismifirma otsib hotelliehituse lõpetamiseks pangalaenu

Reisibüroo juhataja Erik Raie sõnul on üle poole hoone ehitustöödest juba tehtud ja firma peab läbirääkimisi pangalaenu saamiseks, et maja eeloleva turismihooaja alguseks siiski töösse saada.
1000 ruutmeetrise üldpinnaga ehitise ruutmeetri maksumus ulatub 10 000 kroonini, seega kulub maja püstipanemisele vähemalt 10 miljonit krooni, tõdes Raie. Ta lisas, et hoone välistööd on tehtud ja kohe on algamas viimistlustööd.
Majutuskoht on Raie sõnul Tallinna firma R-Projekt poolt projekteeritud kolmetärni hotelli nõuetest lähtuvalt ja hakkab kandma ka hotelli nime, kuigi tärne firma esialgu taotlema ei hakka. Eks ta tuleb midagi analoogset praegustele kesklinna hotellidele, rääkis Raie. Paariks päevaks siia saabuv turist tahab kohalikust melust maksimaalselt osa saada, seetõttu on praktiliselt südalinnas nö nurga taga asuv hotell talle peatuspaigaks suurepärane variant, selgitas ta.
“Ehitise lubatud kõrgus ja krundi suurus määrasid väga palju,” tõdes Raie nappe võimalusi. Rajatavasse majutuskohta tuleb 18 tuba, nendest seitse sviiti, mis kokku mahutavad 36 inimest. Ruumilahendus lubab majas ära paigutada veel seitse inimest, seega on põhimõtteliselt võimalik hotelli ära mahutada ka terve turismibussi jagu kliente.
Majasse on kavandatud kaks saunablokki, mis eelkõige jäävad hotelliklientide käsutusse, kuid Raie ei välistanud, et neid hakatakse ka välja üürima. Hotell saab ka oma söögikoha, kuid kas see peale majutusasutuse kundede restoranina ka kõiki teisi soovijaid teenindama hakkab, Raie veel öelda ei osanud.
Tegelikult on eelolevaks suveks 90 protsenti klientuurist juba paigas, nentis Raie, kelle sõnul algas majutusasutuste jaoks järgmise suvehooaja kohtade müük tegelikult juba lõppenud suvel.
Reisibüroo Kontaktid on loodud 1992. aastal. Firma põhitegevus on rühmade teenindamine Eestis, Lätis, Leedus. Alates 1994. aastast müüb reisifirma laeva- ja lennupileteid ning reisipakette ja reisikindlustust.
Alates 1996. aastast on Reisibüroo Kontaktid Eesti Turismifirmade Liidu põhiliige.
MEHIS TULK

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised