-1 C
Kuressaare
Esmaspäev, 29. november 2021

Tarbijakaitse hoiatab pangasõltlaseks muutumise eest

Ülelaenamise korral võite endale märkamatult sattuda väga täbarasse olukorda, teatab tarbijakaitseamet. Viimasel ajal on erinevate järelmaksukaartide arv suurenenud. Pangad pakuvad mitmeid võimalusi tarbijal krediiti võtta – Ühispanga Magnet, Hansapanga EGO ning Sampo Panga järelmaks.
Eriti riskivad Tarbijakaitseameti hinnangul pangasõltlaseks muutuda noored, kellel lisaks järelmaksu kaardi soetamisele on võimalik võtta ka õppelaenu.
“Järelmaksuga kauba saamise kiusatus on sageli suur, kuid tihti ei osata ette näha oma võimalusi laenu tagasi maksmiseks,” tõdes Tarbijakaitseamet.
Sel aastal Tarbijakaitseameti korraldatud uuringust selgus, et ühel viiendikul küsitletutest on krediitkaart, mida sai kasutada krediidi või järelmaksuga kaupade ostmiseks. Ainult 19 protsenti krediitkaardi omanikest teadis täpselt, kui suur on intressiprotsent ja kui palju kaardi abil ostetud kaup neile kokkuvõttes kallimaks läheb.
Tarbijakaitseamet soovitab enne pangaga järelmaksukaardi- või laenulepingu sõlmimist lepingutingimused hoolega läbi lugeda ja eriti peaks keskenduma intresside suurusele ning kohustustele.
MM/Postimees Online

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised