-2 C
Kuressaare
Esmaspäev, 29. november 2021

Linna veetrasside ehitusele üheksa pakkujat

Kuressaare abilinnapea Urmas Lõhmuse andmeil kõiguvad esitatud pakkumised 40 miljoni ja 55 miljoni krooni vahel.
Konkursi võitja selgub hiljemalt neljapäevaks.
Hindamiskomisjonile laekusid pakkumised AS-lt Merko Ehitus, AS-lt Water Ser, AS-lt Skanska EMV, AS-lt FKSM, AS-lt Aspi, AS-lt Terrat, lisaks ühispakkumised AS-lt Ratex ja AS Koger&Partners, AS-lt EMET ja AS Facio Ehitus ning AS-lt Akronto ja AS Domus Teed.
Järgmisel aastal kavatseb Kuressaare välja ehitada 37 kilomeetrit linna vee- ja kanalisatsioonitrasse. Urmas Lõhmus ütles, et ehituse käigus uuendatakse ja laiendatakse linnas 12,6 kilomeetrit vee-, 20 kilomeetrit kanalisatsiooni – ja 4,9 kilomeetrit sadeveetrasse.
Kahtlemata on tegu Kuressaare järgmise aasta ühe olulisema projektiga, mille käigus paraneb
märkimisväärselt linlaste elukvaliteet, sõnas Lõhmus.
“Linna veevärki vajavad eriti eramute kvartalid, sest seal imbub reovesi pinnasesse ja sealt ka trasside ehitust alustame,” lisas ta.
Tsentraalse veevarustusega on katmata ligi viiendik Kuressaare elanikkonnast. Kanalisatsiooniteenusega on linnas varustatud 60 protsenti elanikest.
Torustike ehitust rahastab Phare, kuid kaasatud on ka keskkonnaministeeriumi ja Kuressaare linna eelarve vahendid, märkis Lõhmus. Kuressaare linnavalitsus korraldab torustike ehituskonkursi Phare tingimuste järgi.
MM/BNS

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised