-2.8 C
Kuressaare
Kolmapäev, 8. detsember 2021

Koolirahvas ajas asju Gotlandil

Kuressaare linnavalitsuse haridusnõunik Õilme Salumäe, kaks õpetajat ja õpilast Kuressaare gümnaasiumist ja põhikoolist tutvusid messiga ja tugevdasid suhteid sõpruskoolidega.
Kuressaare põhikooli direktori Jaan Lemberi sõnul käis lisaks kõikidele Gotlandi koolidele kolmepäevaselt õpilasmessilt läbi ka väga palju lapsevanemaid. Taolist ühe kommuuni piires korraldatud õpilasmessi võib Lemberi sõnul tinglikult nimetada meie Teeviida minivariandiks. Gümnaasiumid ja ametikoolid pakuvad põhikooli lõpetajatele variante hariduse jätkamiseks oma saarel. Messile olid kaasatud ka haridusega seotud firmad.
Õpilaste loovuse alase projekti asjus kohtuti teiste osapooltega. Leonardo da Vinci projektide raames Euroopa Liidule kirjutatud koostööprojekt 12 Euroopa piirkonna vahel, millest üheks on Saaremaa. Esindajaiks on Kuressaare põhikool ja Kuressaare gümnaasium. Loovuse arendamiseks tuleb õpilastele anda juba koolis võimalus ise endaga toime tulla: kirjutada erinevaid projekte, moodustada koolisisesed firmasid.
Lemberi sõnul on vaja leida koostööpartnereid äritegelaste ja kõrgkoolide hulgast. 900 000 eurose kogumaksumusega projektis osalevad veel Soome, Taani, Rootsi, Inglismaa, Iirimaa, Saksamaa.
Kuressaare põhikooli õpetaja Merike Olo koos kahe õpilasega viibis Föräsundi sõpruskoolis. Arutleti koostöö edasist kujunemise üle. Järgmise aasta maikuus tuleb Föräsundi põhikool Saaremaale ja võtab kaasa kas näituse või kontserdiprogrammi.
Oma koostöövõimalusi arutasid Visby gümnaasiumis KG õpilased ning õpetajad Kaja Puck ja Merike Kivilo.
SVEA AAVIK

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised