-11 C
Kuressaare
Pühapäev, 5. detsember 2021

Incap Electronics kavandab Kuressaare tehase laiendamist

Incap Oyj president Kari Saarinen ütles, et Incap Electronics Estonia (IEE) Kuressaare tehase pind on praegu veidi üle 1000 ruutmeetri ning Incapil on olemas esialgne projekt tehase suurendamiseks kuni 2000 ruutmeetrini.
“See sõltub siiski turusituatsioonist 2002. aastal ja ka tulevikus. Loomulikult nõuaks taoline laienemine ka lisatööjõudu,” märkis Saarinen.
Praegu töötab mullu tegevust alustanud IEE Kuressaare tehases ligikaudu 70 inimest, võrreldes aasta algusega on lisandunud 20 töötajat. Incap Oyj märkis oma üheksa kuu majandustulemuste kommentaaris, et Eestis on ettevõtte tegevus arenenud positiivses suunas nii käibe kui kasumi arvestuses. Saarineni sõnul pärineb enamus IEE uutest toodetest Incapi Soome üksustest, kuid tema kinnitusel kaaluvad Incapi kliendid IEE toodangu kvaliteedist ja hinnatasemest tulenevalt uute toodete andmist ka otse Kuressaares paiknevale tütarfirmale.
“Meil on samuti käimas läbirääkimised mõnede uute klientidega Põhjamaades eesmärgiga alustada koostööd vaid IEE-kliendi baasil ehk teisisõnu meie Soome üksused ei oleks üldse või oleks sellega vähe seotud,” märkis ta.
Kuressaare tehas kasutab tootmises nii kohalikke kui ka näiteks Soomest sisse veetud komponente, lõpptoodangust läheb 100 protsenti Põhjala riikidesse, kuid Saarineni kinnitusel teeb Incap tööd ka selles suunas, et laiendada oma turgu ka mujale Euroopasse.
Incap Corporationi, kelle kaks põhitegevusala on elektroonika – ja mööblitootmine, üheksa kuu kasum enne erakorralisi tulusid ja kulusid oli 1,86 miljonit eurot, võrrelduna 0,84 miljoni euroga mullu samal ajal. Ettevõte sai üheksa kuuga 8,9 miljonit eurot tegevuskasumit, võrreldav kasum mullu oli 2,4 miljonit eurot. Kasumist 6,5 miljonit moodustas kindlustushüvitis tulekahjus hävinud varade pealt.
MM/BNS

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised