-11 C
Kuressaare
Pühapäev, 5. detsember 2021

STÜ VK meeskond tunnistas vaid võite

STÜ VK meeskonna kapten Riho Kilumets ütles, et võidu tõi võistkonna hea häälestus, kuid otsustavaks sai õnnestunud tegutsemine pallingul.
“Meie tugev serv sai määravaks, sest nad ei saanud oma mängu üldse käima,” tõdes Kilumets, kelle sõnul ei tehtud esiliiga klubi vastu mängimisest erilist numbrit, sest juba sügisel taheti kaks liigat kokku panna ja tase on sisuliselt sama.
Karikavõistluste esimeses veerandfinaalkohtumises sai STÜ VK võidu numbritega 25:23, 25:21, 25:21 ja poolfinaali jõudmiseks peavad saarlased võitma geimi või 0:3 kaotuse korral säilitama oma 10 punktilise edu.
Riho Kilumets ütles, et meeskond võtab teist kohtumist äärmise tõsidusega.
“Võtaks geimhaaval, aga kindlasti tahaks kogu mängu võita,” märkis kapten, lisades, et eeskätt on tähtis ikkagi üks geim kätte saada.
Poolfinaalis tuleb TTÜ ja STÜ mängude võitjal kohtuda Eesti võrkpalli viimaste aastate valitseja Pärnu VK-ga.
“Ega meil nendega mängimise vastu midagi pole,” lausus Kilumets, kes möönis, et pärnakate tase on küll midagi muud, aga proovida võib. “Eks nii mõnigi meistriliiga klubi saab nende vastu veidi üle kümne punkti.”
STÜ võttis kodus maksimumi
Nädalavahetusel Kärlal mängitud Eesti meeste võrkpallimeistrivõistluste II liiga turniiri teises ringis alistas STÜ VK kõik vastased ja tõusis turniiritabeli liidriks.
Esimese ringi järel ESS Tallinna ja Paikuse järel kolmandal kohal olnud STÜ võitis Kärlal Paikuse 3:2, Elva TÜ ja Vilppu Ehitus/Hansa Maaleri 3:0 ning Tallinna ESS-i 3:1.
STÜ VK kapten Riho Kilumets ütles, et meeskond täitis püstitatud eesmärgi ja võttis kodus toimunud mängudest maksimumi. Tema sõnul olid kõige raskemad mängud oma peamiste konkurentide Paikuse ja Tallinna ESSi-ga.
“Kui nad mängima hakkavad, siis nad mängivad päris hästi,” tõdes Kilumets, kelle sõnul tagas edu ka hästi valitud taktika.
“Tegime õieti, kui panime nendega mängud päeva esimesteks, sest eelmine kord kaotasime siis, kui mängisime päevas teist mängu. Nüüd olime värskemad ja saime mänguga paremini hakkama,” lisas ta.
Kärlal toimunud turniiril kõik mängud võitnud meeskonna head tegutsemist põhjendas kapten korralikku stiimuliga, milleks on pääs esiliigasse.
“Eelmisel aastal mängitasime väga paljusid mängijaid, sest hooaja alguses ei olnud lõplikult selge mismoodi ja kui palju meeskondi saab esiliigasse,” märkis Kilumets.
“Alles hiljem selgus, et esiliigasse saab neli meeskonda. Seda teades oleks me mänginud hoopis teise taktikaga. Sel aastal on selgus majas, peab mängima kogu aeg täiega ja ei saa enam lõtva mängu teha, sest kaks paremat saab üleminekumängudele esiliiga kahe viimasega.”
Järgmine voor mängitakse detsembri keskel Tallinnas.
Imre Luht tugevdab STÜ rünnakut
Varasematel hooaegadel Eesti meeste võrkpallimeistrivõistluste teise liiga klubis Vilppu Ehitus mänginud esimesetempo ründaja Imre Luht loodab STÜ meeskonna mängustiiliga kiirelt kohaneda.
Kärlal mängitud Eesti võrkpallimeistrivõistluste II liiga turniiril STÜ meeskonda tugevdanud Imre Luht ütles Meie Maale, et kuna võistkondades toimus mitmeid liikumisi, siis otsustas ta sel aastal klubi vahetada.
“Olen STÜ meeskonnaga alles mõned mängud mänginud ja tegutsemine pärast jalavigastust on suhteliselt toores,” tõdes võrkpallur, kes loodab, et uude meeskonda sisseelamine läheb siiski kiiresti.
“Ma tahan olla võistkonnale maksimaalselt kasulik, sest mul on tahe areneda ja oma koht välja mängida. Meeskonna tase on hea ja kui kogu võistkond võetud eesmärkide poole püüdleb, peaks esiliigasse jõudmine olema reaalne,” lisas ta. Saaremaale kolimist Imre Luht esialgu ei planeeri.
“Töö ja elamine on ikka Tallinnas, aga olen otsustanud siin võimaluste piires maksimaalselt trennis käia, et aktiivselt meeskonnas osaleda,” märkis Muhust pärit ja kohalikel turniiridel selle saare võistkonnas mängiv Luht.
STÜ VK kapteni Riho Kilumetsa hinnangul on Imre Luht meeskonnale vajalik tugevdus ja esimesetempo ründajana on temast palju kasu.
ALVER KIVI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised