-7 C
Kuressaare
Laupäev, 4. detsember 2021

Saaremaa parim sportlane võiblõpetada kodusaare esindamise

Möödunud aastal Saaremaa parimaks sportlaseks valitud tõstja Janek Sildoja võib toetuse puudumisel loobuda kodusaare esindamisest ja hakata võistlema Pärnumaa klubi Ramm värvides.
Janek Sildoja ütles, et kaalub klubivahetust üsna tõsiselt, sest Saaremaal ei toimu tõstmises enam midagi ja tahes-tahtmata tuleb minna sinna, kus vahendeid ja võimalusi sporditegemiseks leitakse.
“Treener Mati Martinson pani ameti maha ja ma ei kujuta ette, mis Saaremaa Raskejõustikuklubist üldse saab,” mainis tõstja Meie Maale.
Saaremaa Raskejõustikuklubi president Tiit Villig möönis, et Eesti ühele paremale tõstjale ei ole Saaremaal häid tõstmistingimusi pakkuda. “Meil on tehtud need võimalused võimalikult kitsaks, kuigi ei saa öelda, et need raskejõustikumajas head olid,” kurtis tõstmisjuht.
“Spordikooli direktor Jaan Rooda on võtnud nendele asjadele omad seisukohad ja eks me peame siis nendes tingimustes tegutsema. Kui praegu väliselt tundub, et midagi nagu on, siis kõik ikka päris õige pole,” lisas Tiit Villig.
Novembri algul tõsteklubi Ramm värvides Pärnumaa meistriks tulnud Janek Sildoja ei esinda klubi veel ametlikult ja Saaremaaga seni lõpparvet teinud ei ole.
“Praegu teen trenni vaikselt edasi ja eks paistab, mis edasi saab,” ütles Janek Sildoja.
“Ramm ei ole mulle veel konkreetset pakkumist teinud, aga klubivahetus on jutuks olnud.”
Tiit Villig ei tee esitõstja võimalikust lahkumisest suurt numbrit.
“On paratamatus, et sportlike tulemuste paranemisel otsivad sportlased paremaid võimalusi ja see on asjade loomulik käik,” tõdes Villig.
Ta lisas, et Sildoja sportlikule karjäärile võib klubivahetus isegi kasuks tulla.
Villigu sõnul on ka materiaalse toetuse leidmine tõstmisele väga problemaatiline ja Saaremaa võimalused on selles osas väiksemad, kui need on suuremates linnades.
“Meile jääb see au, et Janek Sildoja oli kunagi siin ja Saaremaale kuulsust tõi,” märkis Villig.
ALVER KIVI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised