-1.5 C
Kuressaare
Kolmapäev, 1. detsember 2021

Pankrotihaldur kahtlustab ühistu juhti riisumises

Saare maakohtu poolt septembris POÜ Randvere pankrotihalduriks määratud Veli Kraavi esitas reedel politseile avalduse, milles viitab, et 104 580 krooni riisumine pandi toime ajavahemikul detsembrist 1998 kuni augustini 1999.
Saare politsei uurimistalituse juht Helmut Sääsk lausus, et sarnase kahtlusega on pankrotihaldurid Saaremaal politsei poole pöördunud üsna harva.
“Randvere põllumajandusühistu haldur on aga korraliku materjali kokku pannud ja uurijal tuleb selle asja uurimisega tööd-tegemist küllaga,” viitas Sääsk.
Veli Kraavi osutas, et tegu oli üsna labase raha kõrvaldamisega, mille jälgede peitmisega ei ole eriti vaeva nähtud.
Raha kadumine avastati juba eelmise aasta lõpul maksuameti revisjoni käigus ning Kraavi kinnitusel moodustab kadunud raha olulise osa ühistu varadest.
“Vabatahtlikult seda tagastatud ei ole ja sellepärast ka avaldus politseile,” lisas pankrotihaldur.
Kõige suurem võlanõue pankrotis ühistu vastu on Saare maksuametil, 1. novembri seisuga kokku 89 000 krooni.
Maksuameti direktor Olev Martinson lausus, et tema andmetel sundis pankrotihaldurit politsei poole pöörduma Randvere ühistu endise juhtkonna soovimatus koostööd teha.
Maksuameti juhi sõnul on Saaremaal pankrotistunud firmadest varemgi raha kaduma läinud, üldjuhul on see hiljem siiski tagastatud ja seetõttu pole halduritel olnud põhjust politsei poole pöörduda.
ANDRES SEPP

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised