-8 C
Kuressaare
Laupäev, 4. detsember 2021

Oma majata taidlejad pidasid kultuurikeskuse sünnipäeva seekord linnat

Kuressaare kultuurikeskuse projektijuht Maire Sillavee rääkis, et keskuses tegutseb praegu 22 isetegevuskollektiivi umbes 260 taidlejaga ning maja sünnipäeva puhune Oma Pere Päev on saanud juba igasügiseseks traditsiooniks.
Reede õhtul linnateatris peetud tänavune aastapäevapidu kujunes särtsakaks ja tempokaks: isetegevuslastele, kelle iga algab valdavalt 30. eluaastast, esines meie linna taidlejate järelkasv – tantsutrupp Semiir ning Sirje Medelli laulustuudio solistid Maria Väli, Marika Mesipuu, Annika Müür ja Liisu Ots.
Vaadati ka katkendeid Rein Ranna teatrishowst ning soetati kirjavara Eesti Entsüklopeediakirjastuse raamatumüügilt. Peo tantsulist poolt täitis Tõnis Kipper oma Ekperimentaaldiskoga, mis oli ühtlasi ka tema debüüt diskoalal.
Kui kultuurikeskuse sünnipäeva on kogu taidlejatepere osavõtul nüüdseks peetud kümme aastat, siis tänavune tähtpäev erines eelmistest selle poolest, et kultuurikeskuse ümberehituse tõttu tuli sünnipäeva pidada võõras majas. Ühtlasi võeti selle üritusega märkida ka teatrimajas tegutsenud Kuressaare Eesti Seltsi 115. aastapäeva.
“Paljudele meie isetegevuslastest, eriti vanematele inimestele, oli see esimene kord teatrimajja tulla, sellepärast pidu ehk nii rahvarohke oligi ning uudistamist jätkus,” rääkis Sillavee ja lisas, et ehkki pidu läks korda, oli oma ja harjumuspärase maja sünnipäeva võõras kohas pidada isetegevuslaste jaoks siiski pisut harjumatu.
Samas on kultuurikeskuse taidlejad sunnitud ühise peavarju puudumisega kohanema, sest see hooaeg tulebki neil üle elada ilma oma majata.
“Ringid tegutsevad praegu linna mööda laiali – lasteaedades, vanas restoranis, koolides ning ootavad kannatlikult, millal kultuurikeskuse ümberehitus valmis saab,” rääkis Sillavee, kelle sõnul on linnaisad praeguseks välja kuulutanud, et isetegevuslased saavad loa hakata vanaviisi koos käima ka uues majas.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised