-2.8 C
Kuressaare
Kolmapäev, 1. detsember 2021

Saarlane saavutas meisterkoka tiitlile pürgides teise koha

“Olen tulemusega väga rahul!” oli Kristo hinnang oma saavutusele.
Kristo sõnul võistles eelvoorus 27 kokka, neist lõppvooru pääses kaheksa.
“Eelvoorus oli vaja etteantud toidukorvi baasil koostada retseptid, valmistada toidud ja need pildistada. Selleks anti aega kaks nädalat ja zhüriile saadetud retseptide ning fotode põhjal valiti välja edasipääsejad,” rääkis Kristo.
Samad toidud tuli kolme ja poole tunni jooksul valmistada toidumessil toimunud lõppvoorus.
“Praad tuli teha roogitud ahvenast ja magustoit porgandist. Üllatusainena oli võistlusel juurde lisatud mahe hapukurk, mille keerasin kalarulli sisse. Porgandist valmistasin kreemilise magustoidu,” kirjeldas Kristo talle teise koha toonud toitusid.
Road mõtles Kristo põhiliselt ise välja, pisut aitas kaasa Radisson SAS hotelli restorani “Madissoni Leib ja Lust ” peakokk. Radissoni restoranis teeb Kristo oma igapäevast tööd.
Kristo kohta ütles võistluse peakohtunik, Gloria restorani omanik Dimitri Demjanov “Tuli, nägi, võitis”, sest esikoha saanud võistleja oli tunduvalt staazhikam.
Kas pärast kooli lõpetamist eelmisel kevadel ei olnud tahtmist Saaremaale tööle jääda?
“Saaremaal ei ole võimalik nii palju õppida ja areneda kui Tallinnas. Isegi vajalike toiduainete järele tuleb ise Tallinna sõita, kuna Saaremaale paljusid aineid ei tooda,” lausus Kristo.
Kõige rohkem meeldib Kristole valmistada praade, eriti lihatoite. Varasem suurem võit on Kristol olnud Saaremaa esikoka tiitel.
Saaremaal meeldib Kristole kõige enam Daissy restoran, sest seal on tunda edasipüüdlikkust.
HELI SALONG

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised