-3 C
Kuressaare
Pühapäev, 28. november 2021

Upal toimus õppekatastroof

“Saaremaa on selline omapärane maa, kus teatud juhtudel peavad operatiivüksused oma jõududega siin hakkama saama, sest alati pole mandrilt võimalik abiväge juurde tuua,” ütles Meie Maale õppuste peakorraldaja, Politseiameti korrakaitseosakonna juhtivinspektor Andrus Kroon.
Eile oli õppuste neljas päev ja lavastati reisijaid täis bussi kokkupõrge ohtlikke kemikaale vedava tsisternautoga. “Õnnetuses” osales veel kolm sõiduautot, “kannatanutena” osalesid 16 kogemustega kannatanut Tallinna kiirabist ja sealsest parameedikute koolist, samuti Saaremaalt.
“Oleme 13. korda sellistel õppustel kannatamas,” öeldi eile Kuressaare lähedal Upa ringrajal “veriste” nägudega õppustel osalejate hulgast.
Päeval kell kolm pandi autokere põlema ja anti häire, üsna pea oli “õnnetuspaigale” kuulda juba sireenide huilgamist. Tuletõrjujad jõudsid kohale esimestena, paraku oli buss tee tõkestanud ja vahuvoolikud ei ulatunud põleva autoni.
Teine kustutusauto sõitis raja teisest otsast ja sai veega tulest jagu. Õppuste korraldajad ei teinud uudishimulikele pealtvaatajatele takistusi “õnnetuse” jälgimiseks, kuid need kamandati maanteelt kõrvale.
Oma üksuse meeste tegutsemist oli jälgimas ka Saaremaa päästeteenistuse juhtkond. “Millal küll tuletõrjujad saavad aru, et kustutamisel ei tohi nad oma pead põlevasse autosse toppida,” tegi Kuressaare komando pealikule märkuse päästeteenistuse ülem Dimitri Peterson. Mõistagi ei tohtinud kumbki mees seda teepervest oma alluvatele öelda, rohkem oli see omavaheliseks aruteluks mainitud.
Hoopis rohkem nägid vaeva meedikud ja parameedikud, sest lisaks “hukkunutele” tuli neil tegemist teha ka purjus “välismaalastega,” kes ei teadnud isegi seda, millises autos nad “õnnetuses” olid.
Kiirabil tundus kõige rohkem tööd olevat, sest osa “kannatanuid” oli mööda metsaääri laiali jooksnud, osa shokis, oli ka vastuhakkavaid ja agressiivseid. Registreerimata “kannatanutena” võis eile Upal näha ka sealsamas lähedal aias edasi-tagasi jooksvaid hobuseid.
Autodest inimeste väljalõikamine läks kõrvalt vaadates küllalt kiiresti. Õppuste käigus on juba läbi mängitud pommikursus ja täna, õppuste viiendal päeval on põhiliselt loengud.
Politseiameti kursus lõpeb merepääste õppustega 30. novembril, siis tehakse ka kokkuvõtted.
“Saarlased saavad oma ülesannetega hakkama küll ja võivad ka teisi aidata,” kinnitas Andrus Kroon.
VELJO KUIVJÕGI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised