-3.4 C
Kuressaare
Neljapäev, 9. detsember 2021

Sotsiaaltöö tegijad pidasid infopäeva

Saaremaa Puuetega Inimeste Koja juhataja Liivi Vahter andis infopäevalistele teavet selle maja tegevusest ja võimalustest, puuetega inimeste tööhõiveküsimustest pidas ettekande Kaie Lepp tööhõiveametist.
Marve Koppel pensioniametist ning maavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Lea Pool rääkisid dokumentide vormistamisest ning muudatustest puuetega inimeste sotsiaal – ning peretoetuste seaduses.
Kai Rannastu teavitas kokkutulnuid Kuressaare ametikoolis tegutsevatest vaimupuuetega noorte õppegruppidest ning täiendkoolitusvõimalustest ametikoolis, Helle – Mall Kruusement tutvustas koolitusprojekti erivajadustega inimeste pereliikmetele ning muidugi arutati igakuisel sotsiaaltöötajate infopäeval ka sotsiaaltööd puudutavaid jooksvaid küsimusi ja probleeme.
“Meie jaoks on kõik probleemid ühtviisi valusad, kuid minule isiklikult teeb kõige rohkem muret psüühiliste erivajadustega inimeste hoolekande praegune korraldus. Vana hoolekandeasutuste süsteem on oma aja ära elanud, samal ajal ei ole omavalitsused ja ühiskond võimelised ega nõus aktsepteerima vaimse puudega inimest oma keskkonnas,” rääkis maakonna sotsiaaltöö juht Lea Pool ja tõdes:
“See on see valus koht, kus vajavad ettevalmistust omavalitsuste inimesed ise, raha taha siin asi ei jää, sest riik eraldab selleks päris korralikud summad.”
Teine praegune probleemne valdkond on Pooli sõnul laste hoolekanne.
“Ameerikast on nüüdseks sisse ostetud kasuperede programm, mille raames on praegu koolitust saamas ka kaks inimest meie maakonnast. Nüüd tulevad nad koolitama siinseid kasuperesid, keda hakatakse finantseerima programmi rahast, samuti riigi poolt.”
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised