-1.1 C
Kuressaare
Neljapäev, 2. detsember 2021

Saaremaa velotuuri kohale kogunevad murepilved

Saaremaa velotuuri peaorganisaator Riho Räim ei soostunud Meie Maale velotuuri arengutega seonduvat veel täpsemalt kommenteerima.
“Ega ma seda heameelega ära küll ei taha jätta, seepärast pean leidma asjale lahenduse, sest oma raha eest ma seda nüüd küll tegema ei hakka,” märkis Räim.
Eesti jalgratturite liidu toetuse Saaremaa velotuurile seavad kahtluse alla kevadeks Eestisse kavandatud kaks rahvusvahelisse kalendrisse kuuluvat 5. kategooria võidusõitu. Eesti esirattur Jaan Kirsipuu on lubanud 24. mail Tallinna ja päev hiljem Tartusse tuua Ag2r meeskonna ning ootab vastasteks Janek Tombaku Cofidist, Andrus Augi De Nardit, Peep Mikli AXA WZ-d ja teisi profitiime. Vastavalt UCI määrustele peab 5. kategooria võidusõidu auhinnafond olema vähemalt 65 000 Eesti krooni. Esialgsete arvestuste kohaselt on ühe võidusõidu eelarve miljon krooni.
Riho Räime sõnul on omavahel konkureerivate Tallinna ja Tartu võidusõitude eelarved suureks aetud ja kuna korraldajad ei suuda seda raha kokku kraapida, siis loodetakse, et alaliit paneb üritustele oma õla alla.
“Mulle öeldi, et tore on, kui sa velotuuri ära teed ja kõik plakustavad,” lausus Räim.
“Paraku on nii, et kui mul on vaja mingi teenuse eest maksta ja selle eest plaksutan, siis ei olda sellega rahul.”
Kuigi EJL-il on tänavu juunis sõidetud Saaremaa velotuuri toetuseks lubatud 60 000 krooni seni maksmata, võidusõidu organisaatorite optimism võistluse toimumise osas vähenenud ei ole.
“Tuleb leida rahastajaid,” märkis Räim, tunnistades, et velotuuri organiseerimisel laiema kandepinna moodustamisele ta seni tõsiselt mõelnud ei ole. Samas on Räim kindel, et kui meie ärimehi ja funktsionääre velotuur rohkem huvitaks, siis ürituse korraldamisel probleeme poleks. “Võidusõidu läbiviimisega me hätta ei jää,” tõdes ta.
Esialgsete kavade kohaselt peaks 45. Saaremaa velotuur sõidetama kas kohe pärast Tartu rattarallit või enne jaanipäeva. Võimalik, et Saaremaal viiakse 28. juunil läbi Eesti meistrivõistlused eraldistardist sõidus, mis peaks tooma siia kõik meie paremad jalgratturid, eesotsas Jaan Kirsipuu ja Lauri Ausiga.
Saaremaal pikimate traditsioonidega spordiüritus, 1957. aastast sõidetav velotuur jäi bensiinikriisi tõttu ära vaid 1990. aastal.
ALVER KIVI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised