-1.5 C
Kuressaare
Kolmapäev, 1. detsember 2021

Viis Saaremaa kooli ei saa riigilt koolipiimatoetust

Saaremaal jäi rahuldamata Kihelkonna vallavalitsuse koolipiimatoetuse taotlus, kuna see omavalitsus ei esitanud eelmise õppeaasta viimase veerandi kohta koolipiimatoetuse kasutamise aruannet.
Kihelkonna valla sotsiaalnõunik Helme Laidmaa ütles Meie Maale, et aruanne jäi esitamata tema süü tõttu. “Maksan selle 1722 krooni oma novembri palgast, kuna vald ei saa kannatada minu lohakuse pärast,” kinnitas Laidmaa.
Salme põhikooli direktor Arno Vinni ütles Meie Maale, et Salme koolil jäi seekord koolipiima toetuse taotlus üldse esitamata. Vinni pidas toetust küll vajalikuks kuid märkis samas, et toetuse saamiseks vajalik paberimajandus on küllalt keeruline.
Orisaare valla Tagavere algkool, Pihtla algkool ja Kaarma põhikool jäävad teisel õppeveerandil toetusest ilma mittelubatud toodete ostmise pärast.
Koolipiimatoetuse eest tohib osta sotsiaalministri määrusega kinnitatud tooteid (jogurtit, piima, keefiri ja hapupiimajooke). Tagavere kool ostis koolipiimatoetuse eest kohupiimakreemi, Kaarma kool välismaist päritolu jogurteid ning Pihtla kool kohukesi.
“Kuidas segadus tekkis, ei oska öelda. Pidime vallaga läbi rääkima, et võibolla leiavad väikest toetust, et me ilma ei jääks,” ütles Tagavere algkooli direktor Jana Põri Meie Maale.
Kaarma põhikooli direktor Aime Pihel kinnitas, et nende kooli majandusjuhataja ostis välismaist jogurtit teadmatusest kogemata.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised