-5.1 C
Kuressaare
Kolmapäev, 8. detsember 2021

Spordiametnikud pelgavad uuenevat olümpiakomiteed

Maavalitsuse spordiametnik Taivu Uljas ütles, et uue spordiorganisatsiooni liialt olümpiakeskseks muutumine võib kujuneda tõsiseks probleemiks.
“Kui praegune ESK pöörab tähelepanu ka tervisespordi projektidele, siis uuenenud EOK ei pruugi nendele küsimustele enam nii palju tähelepanu pöörata,” märkis Uljas.
Spordijuhtidega kohtunud EOK presidendikandidaat Mart Siimann peab kartusi põhjendamatuteks. Tema sõnul ollakse võib – olla liigselt kinni nimes, kuid uuenev EOK peaks avardama võimalusi, milles olümpia on üks osa. Siimanni arvates võiks sport tulevikus kujuneda Eesti rahvusvaheliseks märgiks ja regionaalsel spordil on sellises arengukavas oluline koht.
Maakondlikud spordijuhid soovivad uue EOK täitevkomitee 17 kohast saada endale kolm, põhjendades seda vajadusega pöörata tähelepanu ka piirkondliku spordielu arendamisele. Samas on oht, et maakondlike spordiliitude esindatuse arvuks võib jääda üks inimene, mis spordijuhtide kartust veelgi süvendab.
“Kui täitevkomitee kujuneb Tallinna ja suuremate keskuste keskseks, võib juhtuda see, et piirkondlikud spordiliidud jäävad vaeslapse ossa ja maakondade hääl riigi raha suunamisel kujuneb tagasihoidlikuks,” lausus Taivu Uljas.
Kahe spordiorganisatsiooni ühinemiskongress toimub Tallinnas 21. novembril. Samal päeval toimub ka EOK-i presidendi valimine. Lisaks Mart Siimannile andis eile nõusoleku sellele kohale kandideerimiseks Riigikogu liige Jüri Tamm.
ALVER KIVI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised