-3 C
Kuressaare
Pühapäev, 28. november 2021

Orissaare lapsed said uue mängutoa

23. veebruaril 1995. aastal avati Orissaare kultuurimaja kolmanda korruse pisikeses toas aleviku esimene mängutuba eelkõige busse ootavate laste vaba aja sisustamiseks. Siis töötasid siin õpetajad Aardam ja Martinson. Juba mõne aasta pärast selgus, et see ruum ei mahuta kaugeltki kõiki soovijaid ära, seepärast hakatigi vallas mõtlema uute ruumide leidmise peale.
Valla 2001. aasta eelarves nähtigi uue ruumi avamiseks ette ka vastav summa. Sotsiaalhoolekande projekti raames saadud rahalisele toetusele lisas volikogu oma otsusega veel 23 000 krooni. Uus mängutuba on avatud päeval kella ühest kuni kuueni õhtul. Lastele on abilisteks töötajad Aina Sepp ja Katre Alas.
Valla sotsiaaltöötaja Tiiu Mägi, kes pealelõunal ruumi koos lasteaednike ning volikogu esindajatega avas, ütles, et edaspidi on see kindlasti pikemalt avatud ning sinna saavad oma vaba aega kasulikult veetma tulla ka valla noored ja ehk ka eakamadki inimesed võivad siin midagi ühiselt ette võtta. Mägi arvates võiks edaspidi mängutoa juurde kuuluda ka ruum sportimisvõimalustega. “Soovin teile head kätt ja indu lastega töötamiseks,” ütles Mägi.
Lasteaia juhataja Leili Aau sõnul sai sellise ruumi avamine lasteaias võimalikuks just seetõttu, et lapsi jääb iga aastaga vähemaks.
“Kui paarkümmend aastat tagasi oli siin lapsi praeguse 83 asemel 150 ringis ning neile nappis ruumi, siis on eriti rõõmustav see, et ühes tühjas toas on jälle lapsed sees,” ütles Aau ja andis mängutoa perenaistele üle küünla, sümboliseerimaks soojust, mis peab selles ruumis valitsema edaspidi, ning pliiatsid uute joonistuste sünniks.
Õnnitlejate seas olid veel kultuurimaja töötajad ning volikogu esindajad, kes samuti soovisid lapsi täis ruume, sest siis on näha, et tehtu on vaeva väärt ning sunnib veelgi parema nimel pingutama. Omapoolsed tervitused andis telefonitsi edasi mandril tööreisil olnud vallavanem. Raimu AardamKahest ruumist on ühes teler ja videofilmide vaatamise võimalus ning seal saab ka üheskoos mängida erinevaid mänge, mis avamise hetkel veel kappidesse peidetud olid. Teises ruumis on laudadel lapsi ootamas kuus arvutit.
Tänusõnu öeldi ka ehitajatele Oresile ja Tagerile ning kiita sai omapoolse abi eest ka Aaser Nenn.Kell kolm astus uue mängutoa uksest sisse esimene tosin huvilisi, kes panid vihikusse oma nimed kirja ja said vastu kringlilõigu. Seejärel tutvustati mängutoa kasutuseeskirja ja võimalusi.
“Mängimise, õppimise, joonistamise kõrval saate te siin ka pisikest einet võtta, kui kõhud on tühjaks läinud ning kui teil on võileib või saiakesed kaasas. Meie pakume omalt poolt sooja teed juurde,” ütlesid Aina ja Katre lastele.
AIMI PITK

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised