-0 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

Endise leivakombinaadi krunt ootab korrastamist

Leivakombinaadi hooned olid riigi vara ja neid haldas riigi osalusega äriühing OÜ Kuressaare Leib. Seoses äriühingu likvideerimisega müüs majandusministeerium poolteise miljoni eest vara maha.
“Kogu vara müüsime Arti Arakasele eelmise aasta juulis, aga 35 protsenti nendest hoonetest kuulus vara tagastamise tulemusena perekondadele Papp ja Kahu,” selgitas likvideerimiskomisjoni liige Riina Aasa.
“Ostsin hooned eraisikuna ja ühe osa neist olen edasi müünud. Teiste osade müügiks praegu konkreetset kokkulepet ei ole ja ma väga ei kiirustagi,” selgitas Arti Arakas, kes on Arco Vara üks omanikke. Hiljuti ostis Arakas omanikelt ära ka tagastatud majaosa.
Hooneregistri andmetel on aga Arakas ära müünud suurema osa hoonetest. Soomlane Juha Tapani Leppänen on ostnud hooned Kohtu 7a (vana tööstushoone), Kauba 14 (uus büroohoone) ja Kauba 16 (vana laohoone). Arti Arakasele kuulub Kohtu 7 (vana kontorihoone).
Sama kinnitab ka soomlase esindaja Margo Jäe. Jäe sõnul sooviks soomlane omandada kogu kompleksi ja on valmis selle kordategemiseks kohe investeerima.
“Soomlane on tuttav inimene, koostööpartner, aga me ei ole seda teemat veel lõpuni käsitlenud. Midagi nendest hoonetest jätan kindlasti endale. Kuidas täpselt, sõltub tema ja meie ärihuvidest. Kuu aja pärast oskan ehk rohkem öelda,” täpsustas Arakas.
Mis täpselt võiks endise leivakombinaadi krundil asuda, omanikud täpsustada ei soovinud.Linnavalitsuse detailplaneeringuga on ette nähtud vana tööstushoone lammutada ja asemele ehitada kaks poolteise – kahekorruselist kivikatusega maja, mis võivad olla nii eluruumid kui äripinnad.
Tootmistegevusega selles piirkonnas enam tegeleda ei tohi.
Leivakombinaat tegutses neis hoonetes 1964. aastast ja Saare Leib kolis välja 2000. aasta suvel.
HELI SALONG

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised