-5.1 C
Kuressaare
Kolmapäev, 8. detsember 2021

STÜ rajab Kuressaare äärelinna kaubanduskeskuse koos Arco Varaga

Planeering hõlmab nelja krunti tööstusrajoonis linna suunduva peatänava ääres, mille baasil näeb firma ette umbes 2500 ruutmeetrise üldpinnaga kaubanduskeskuse püstitamist ühes sinna juurde kuuluvate kommunikatsioonide ja parklaga.
Kinnisvarafirma on omandanud erakrundid Tallinna 77 ja Kalevi põik 6, ülejäänud kaks maatükki on riigi omandis ja kuuluvad hoonestamisele või müümisele avaliku konkursi korras.
Arco Vara Saare büroo juhataja Priit Kuusk nentis, et kinnisvarafirma ise kaubandusega küll tegelema ei hakka ja kavandab koha väljaarendamist koostöös mõne kaubandusettevõttega.
Saaremaa Tarbijate Ühistu juhatuse esimees Peeter Kilumets möönis, et möödunud aasta detsembris sama piirkonna planeeringu küsimustega tegelema hakanud STÜ andis keskuse ehituse ettevalmistamise lepinguliselt Arco Vara teha. Operaatorina on kinnisvarafirma korraldada kõik maadega seonduv kuni detailplaneeringuni välja.
Peeter Kilumets kinnitas, et ühistu näeb Tallinna tänava ääres perspektiivis kuni 3000 ruutmeerise pinnaga müügikeskust, mille saaks välja ehitada mitmes etapis.
Mitmekümnemiljonilise objekti ehitushind ja ruutmeetri lõplik maksumus sõltub sellest, millise lahenduse arhtitektid välja pakuvad, sõnas ta. Kilumets tunnistas, et ühistu üritab positsioone võtta seal, kuhu inimesel on mugav minna ja saab autoga ligi.
“Inimesed muutuvad iga päevaga mobiilsemaks, seega on vaja kohta, kus nad saaksid minna ja oma ostud kõik ühekorraga ära teha,” põhjendas ta ühistu huvi Ida – Niidu piirkonna vastu.
Kaubamaja ootab oma järge
STÜ juhatuse esimehe kinnitusel ei tähenda kaubandusketi investeerimiskavad Ida – Niidus, et kesklinnas paikneva kaubamaja arendamine on päevakorrast maas.
“Kaubamaja kui objekt on ja jääb,” sõnas Peeter Kilumets, kelle sõnul on hoonega tutvunud kolmed – neli arhitekti.
“Aga see on keeruline hoone, kolmel eri tasapinnal. Eest kahekordne, vahepeal laod kolmekordsed ja edasi neljakordne. Kõik taspinnad lõikuvad eri kõrgustel,” selgitas ta.
Tänapäevased tehnoloogiad võimaldavad olemasolevad konsoolid ja raudbetoonvahelaed ära kaotada, arhitektid teevad Kilumetsa kinnitusel selles osas praegu tööd. Samas ta viitas sedalaadi ümberehituste kulukusele.
“Lihtsam on hakata nullist ehitama, kui lammutada ja ringi teha. Tahaks ikkagi kõige ratsionaalsemat lahendust,” sõnas Kilumets.
Tarbijate Ühistule kuulub ka kaubamaja tagune krunt, kuhu ettevõte kavandab rajada parkla.
“Kaubamaja esine parkla läheb ära. Omal ajal meie selle ehitasime, aga maa on nüüd linna oma, seda, mida sa vanasti tegid, ei taha enam keegi teada,” sõnas Kilumets.
MEHIS TULK

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised