-4.3 C
Kuressaare
Laupäev, 4. detsember 2021

Ajakirjanike tuulik-suvila kandideerib omavalitsusliidu tuulikupreemiale

Roheline, musta värvi hänna ja trepiga tuuleveski seisab Orissaare vallas Kavandi külas kadakate ja kivide keskel nii nagu muiste. Vanal ajal keerutasid selles paigas teineteise võidu oma tiibu kaks sarnast tuulikut. Praeguseks on teisest järel vaid ahervare.
Veel mõne aasta eest sarnanesid ajahambast puretud vanakesed samas metsatuka servas nagu kaks tilka vett. Neli aastat tagasi võtsid aga tollal Moskvas töötanud ajakirjanikud Madis Hint ja Astrid Kannel kätte ja alustasid vana veski noorendukuuriga. Nüüdseks on Saaremaa maastikukultuuri ühest igiammusest sümbolist saanud noore pere suvekodu. Tuuliku ehitamine pani noore pere proovile. Astrid Kannel ütles, et nii sai ta Eestis toimivast bürokraatiast märksa rohkem teada kui oma igapäevast ajakirjanikutööd tehes.
Ligi 150 000 krooni maksma läinud pukktuuliku on Madis Hint ise otsast lõpuni valmis meisterdanud, pereema Astrid on jõudumööda kaasa aidanud. Kolm suvepuhkust on perel Saaremaal tuulikut ehitades täie ette läinud: tuulik – majake tuli nii kobe, et seal võib vabalt elada talvelgi. Uut aastat meeldib Madisel ja Astridil just Saaremaal vastu võtta. Poeg Joonaski on oma tuulikust vaimustuses.
Madise ja Astridi juured on mandrimaal, kuid mõlemal on aga Saaremaaga pikka aega päris tihedalt seotud. Astrid Kannel tegi oma ajakirjanikupraktika 13 aastat tagasi Saaremaa ajalehe toimetuses. Madis Hint veetis oma lapsepõlvesuved maakodus, mis poolteist kilomeetrit tuulikust eemal. Tallinna Pedagookaülikooli professor, Madise isa Mati Hint ostis Kavandisse talu juba paar aastakümmet tagasi.
Moskvaga jätsid mõlemad hüvasti mõni aeg tagasi, Astrid Kannel on nüüd ametis ETV Aktuaalse Kaamera toimetajana, Madis Hint töötab vabakutselise ajakirjanikuna. Slaavlaste hingeelu ja idamaade hea tundjana võetakse temalt tihti intervjuusid Eesti Raadio vastavasisuliste saadete tarvis.
Saaremaale tuulik – elamusse tulevad nad Tallinnast nii tihti kui võimalik. Noored tunnevad heameelt, et Saaremaal pole nad pelgalt suvitajad või puhkajad. Pukktuuliku ennistamine väärtustab neid nii külaelanike kui teiste saarlaste silmis.
“Külarahvaga saame hästi läbi. Nad käivad meil siin tihti külas, räägivad oma elust, sageli ka muredest,” andis Astrid teada.
Kavandi küla tuulik osaleb ka tänavusel Saaremaa omavalitsuste liidu väljakuulutatud tuulikute konkursil. Komisjon käis Kavandis eile. Üldse hinnatakse sel aastal nelja tuulikut.
AARE LAINE

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised