-11 C
Kuressaare
Pühapäev, 5. detsember 2021

Rahvateater osales Võrus festivalil videoga

Preemiastipendiumi vääriliseks liiga traditsioonilise tükiga välja läinud saare teatrit sedakorda ei arvatud.
Saaremaa rahvateatri kunstilise juhi Ellen Teemuse sõnul osales lõppenud nädalavahetusel Võrus toimunud üle – Eestilisel harrastusteatrite festivalil kokku üksteist truppi. Kümme neist oli Võrus kohal, üheteistkümnes, Saaremaa rahvateater saatis sõiduraha nappuse ja sobiva mängupaiga puudumise tõttu Võrru vaatamiseks videofilmi oma etendusest “Aastavahetus Casablankas”.
“Rahvateatri hooaja avapeol käis festivali zhürii Kuressaares meie etendust juba vaatamas ja hindamas,” selgitas Teemus.
Hindamiskomisjon, mille koosseisu kuulusid Jaak Allik, Jaan Urvet, Madis Kolk ja Rait Avestik, otsustasid nähtud lavastuste põhjal, et sel festivalil esmakordselt paremate truppide vahel jagatavast auhinnafondist, 60 000 kroonist, saab veerandi Tammsaare – nimeline teater Tallinnast, sama suure teise peapreemia ja õiguse esindada Eestit Rootsis Põhja – Euroopa maade harrastusteatrite festivalil aga Võru teater.
Tartu Üliõpilasteater sai preemiaks 12 000 krooni, Haapsalu teater Randlane teenis oma lavastusega 10 000 – kroonise toetuse ning 8 000 krooni sai Põltsamaa harrastusteater Ellunäod.
Ehkki Saaremaa rahvateatri tükki üldjoontes kiideti ja siinne näitleja Paul Aav sai oma osatäitmise eest tänukirja, leidis zhürii Teemuse sõnul, et lavastuse algmaterjal ei olnud päris see, mida nüüdisaeg nõuab.
“Praegu annavad tooni nö avatud etendused, kus ei jälgita niiväga rahvateaterlikke traditsioone, kus eksperimenteeritakse ja püütakse materjali esitada võimalikult kaasaegselt,” rääkis ta ning osutas, et rahvateater alustabki oma mõtete, ideede ja näitejõudude värskendamist, korraldades sel kolmapäeval kell 17 linnateatri majas (sissekäik bussijaamapoolsest uksest) rahvateatri stuudio selle hooaja esimese tunni.
TIIU TALVIK

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised