-0 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

Politseikroonika

Vana naine langes varaste ohvriks
Kurjategijad tungisid ööl vastu reedet sisse Kaarma vallas Tõrise külas asuvasse talumajja, sidusid kinni eaka perenaise ja võtsid talt ära umbes sada krooni.
Reede hommikul läks konstaabel Tõrise külla, kuna kohalikud olid politseisse helistanud ja teatanud, et ühe talumaja akndad olid sisse visatud.
Majast leidis konstaabel 1924. aastal sündinud perenaise, kelle kurjategijad olid öösel kella 3 paiku kinni sidunud. Kui juba valgeks läks, siis oli tal endal õnnestunud köidikutest vabaneda.
Naiselt oli ära võetud umbes sada krooni, kurjategijad olid ohvrit ka löönud, kuid suuremaid vigastusi tal ei tuvastatud.
Taolise kuriteo puhul võib rääkida mitmest kriminaalkoodeksi paragrahvist, mille alusel süüdlasi vastutusele saab võtta.
Kõige tõenäolisemalt on tegu avaliku vargusega. Kui tegu on grupiviisilise tegevusega, siis võib karistada 17 – aastase vabadusekaotusega. Raskendavaks asjaoluks on ka näo varjamine maskiga. Kuna aga kaduma läks väiksem rahasumma, siis on avalik vargus.
Veel saab Tõrise külas toime pandud kuritegu käsitleda vägivallana isiku kallal, mille eest võidakse karistada rahatrahvi või arestiga.
Neljapäeva õhtul tungiti Saaremaa ühisgümnaasiumi hoovil kallale alaealisele tütarlapsele.
Laupäeva pärastlõunal registreeris politseikorrapidaja 1982. aastal sündinud noormehe avalduse, milles viimane väitis, et oktoobri alguses oli ta ühelt oma tuttavalt 150 krooni eest ostnud mariuhaanat.
Laupäeval umbes kella poole nelja paiku pärastlõunal teavitati politseid, et Kuressaares Smuuli tänav 12 maja ees on pikali maas purjus naisterahvas. Kainenema toimetati 1955. aastal sündinud Aino.
Neljal korral läinud nädalavahetusel sai politsei väljakutse, et korrale kutsuda korterites purjutavaid ja kaaskodanike kodurahu häirivaid isikuid. Ühes instidendis olid aktiivseteks osalejateks alaealised – pühapäeva õhtul helistas politseisse mees Ojassoo tänavalt ja teatas, et naaberkorterist kõlab tugev lärm.
Patrullil õnnestus kinni pidada 1988. aastal sündinud alaliselt Kuressaares Smuuli tänaval elav tütarlaps Rena A., kel tuvastati 0,95-promilline alkoholijoove. Tüdruk anti üle emale ja ta sai kutse ilmuda noorsoopolitseisse.
Möödunud nädalal registreeris Saare politsei 26 teadet ja avaldust, prefektuuri toimetati 23 ning kainenemisel viibis 15 isikut.
Haldusõiguserikkumisi selgitati välja 79, alkoholijoobes autojuhte tabati 12.
Saare Politsei

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised