-3.4 C
Kuressaare
Neljapäev, 9. detsember 2021

Janika Hiiuväin sai maailmameistrivõistlustel neli võitu

Treener Kalle Hiiuväin ütles Meie Maale Janika võistlemist kommenteerides, et eesmärk koguda 7 punkti jäi küll saavutamata, kuid võrreldes eelmise aasta Euroopa meistrivõistlustega on edasiminek toimunud. Tema sõnul oli Janikal võimalus lõpetada turniir hea 19. koha jagamisega, kuid viimases voorus tuli talle vastaseks tugev filipiinlanna, kellele Janika kaotas.
Kalle Hiiuväina sõnul võttis oma osa ka turniiri keskel olnud väike palavik, mistõttu tegi Janika 7. ja 8. voorus kaks kiirviiki Hispaania ja Lõuna – Aafrika Vabariigi esindajaga.
Võistluse esimene pool Janika Hiiuväinal ebaõnnestus. Avavoorus kaotas ta maailmameistriks tulnud hiina neiule Zhongyi Tanile. Kaotused tuli võtta vastu ka kahelt Valgevene malekoolkonna esindajalt ning raske vea tõttu teises voorus austraallannalt. 4. voorus võitis Janika Keenia ja 6. voorus teist Austraalia tüdrukut.
9. voorus võitis Janika Moldaavia ja 10. voorus Itaalia maletajat. “Nende partiidega tõestas ta oma mänguvormi paranemist, kuid viimases voorus vastu tulnud filipiinide neiu võttis võimaluse parema tulemuse saavutamiseks,” tõdes Kalle Hiiuväin.
“Loodan, et järgnevatel aastatel õnnestub tal oma tulemust veelgi parandada, sest endast kaks aastat vanematega mängides annab vanusevahe päris palju tunda,” lausus Hiiuväin, lisades, et 16 parema hulka jõudmine ei tohiks olla kahe aasta pärast võimatu.
Kuni 10aastaste turniiri kolm paremat olid Zhongyi Tan (Hiina) 10, Mariya Muzychuk (Ukraina) 8,5 ja Alena Tairova (Valgevene) 8,5 punktiga. Kokku osales 70 noormaletajat.
Eesti maletajate tulemused:
P18 Meelis Kanep 7,
P16 Ruslan Gogia 5,
P14 Ilja Vovk 5,5,
P12 Sten Kasela 3,5,
P10 Gvozdev 4,
T18 Sofia Budõlina 5,5,
T16 Viktoria BaSHkite 6,5,
T14 D. Barambajeva 2,5,
T12 Tuuli Vahtra 5,5 punkti.
ALVER KIVI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised