-1.5 C
Kuressaare
Kolmapäev, 1. detsember 2021

Loodemaru uputab

“Vesi käib üle sadamakai, sõna otseses mõttes veekardin on õhus,” kirjeldas ta eile südapäeval tänavust esimest suuremat tormi.
“Ilmateenistuse kohta võib öelda, et hoiatus oli adekvaatne. Et tuul tõuseb ja pöörab öösel loodesse, nii et päris hästi alarmeeriti elanikke,” lisas Kullapere.
Vilsandi ilmajaama juhataja Karl Teäri teatel mõõdeti eile hommikul kella kaheksa ajal saarel tormituule kiiruseks 32 meetrit sekundis. Kahjustada sai ilmajaama mast, tagatipuks tekkis nii Vilsandit kui Loonat ja Kuusnõmmet hõlmav elektrikatkestus.
Tormiga tõusis veetase 60-70 sentimeetrit. Vilsandile ei pääsenud eile ka üle laidude.
“Veejooks on kohutav, tuule kanne on nii suur, et mingi liiklusvahendiga, ka suure maastikuautoga, ei saa sealt läbi. Kõik on vee all, ainult rootutid paistavad välja. Vesi on täiesti läbipaistmatu, seetõttu pole võimalik orienteeruda, kus on kivi, kus vall, kus kanal. Selles mõttes on olukord abitu küll,” rääkis Arvo Kullapere.
Ta lisas, et sügisel on tavaline, et tuleb oodata akent kahe tormi vahel või kuniks tuul pöördub. “Selline äkktuul ei püsi kaua. Reeglina 24 – 36 tundi, siis on tsüklon möödas,” teadis Kullapere, kelle sõnul võib vaiksem, 15 – 17 -meetrine torm aga puhuda viis päeva jutti.
MM

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised