-2.8 C
Kuressaare
Kolmapäev, 8. detsember 2021

Miinijahtija Sulev on saarlaste juhtida

Peale augustikuu lõpul toimunud suurt pereheitmist läkisid 24 – st meeskonnaliikmest pooled kas edasi õppima või erru, laeva komandöri kohusetäitjaks sai Marek Vesiaid, teiseks ohvitseriks Tarmo Sepp, kolmandaks ohvitseriks Tõnu Mets ja laeva peakokaks Arvo – Artur Palu, kõik saarlased.
“Kaitseväe juubeli puhul võtame koos teise mereväe aluse Kalev meeskonnaga Tallinnas, Admiraliteedi basseinis kahel päeval külalisi vastu ja näitame laevu,” rääkis Meie Maale nooremleitnant Marek Vesiaid.
“Laupäeval sõidame praktiliselt uue meeskonnaga Saksamaale Kieli, järgmisel aastal vahetame Läänemere ja osaliselt ka Põhjamere õppustel Baltron välja teise Eesti Mereväe laeva Vambola ja need õppused on meie meeskonnale tõsine katsumus,” selgitas Orissaare merendusklassi esimese lennu lõpetanud Vesiaid.
Saarlasi teenib Eesti Mereväe laevadel üsna palju.
“Vaevalt meil sellist laeva üldse on, kus saarlasi peal poleks,” arvas Reet Naber Eesti Mereväe avalike suhete teenistusest. Sulevi meeskonnaliikmed teadsid öelda, et Kalevi masinameistriks on allohvitser Rando Allik.
Marek Vesiaid on Eesti Kaitseväes teeninud üle seitsme aasta. 1994. aastal alustas rannakaitse kompaniis, käis Balti pataljoni Estpla – 2 koosseisus Horvaatias, õppis neli aastat Saksamaa Mereväe Akadeemias ja lõpetas selle 1999. aastal. Siis sõitis mereväe alusel Vambola, on selle aasta algusest Sulevi esimene ohvitser ja viimased kaks kuud sisuliselt Sulevi komandör.
“Kuressaare linna vapp kaunistab meie laeva vööri, paljud huvituvad, millega tegemist. Meil on rõõm selgitada, et tegemist on laeva sõpruslinna vapiga,” rääkis komandöri kohusetäitja. Täna on Sulev ja Kunda linna vappi kandev Kalev Tallinnas huvilistele külastamiseks avatud veel kella 12 – 15 -ni.
Baltroni õppustel osalemise tõttu on Sulevi meeskonnas nüüd 30 meest.
“Veebruaris alustame, juulikuus saame korraks koju ja õppused kestavad oktoobrini välja,” teab Marek Vesiaid sisuliselt oma aastase töö ette ära. Eile õhtul osales ta kaitseväe juhataja vastuvõtul Estonia teatris, kus talle Meie Maa andmeil omistati leitnandi auaste.
VELJO KUIVJÕGI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised