-1 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

Teedevalitsus soetab ülikalli teedehooldusmasina

Universaalset hooldemasinat UNIMOG saab Saare teedevalitsuse juhataja Aleksander Kollo sõnul teetöödel kasutada nii suvel kui talvel.
Masinale saab paigaldada hulgaliselt lisaseadmeid alates pesemisest kuni kõikvõimalike puurimiste ja tõstetöödeni. Samuti saab talle panna kopad nii ette kui taha.
“Vaevalt, et me kõiki agregaate küll osta saame, sest need on ülikallid,” ütles Kollo, kelle sõnul soetab teedevalitsus esialgu kolm lisaseadet – muruniiduki, võsalõikuri ja soolatamisseadme.
Spetsiaalne muruniiduk on varustatud automaatikaga, mis suunab niiduki kõrvale, kui selle ette tekib takistus ja takistusest möödumisel võtab sisse esialgse asendi. Kollo märkis, et selline niiduk hõlbustab oluliselt teeäärte niitmist ja masin ei pea teepervel asuvate tähispostide ja liiklusmärkide tõttu oma sõidusuunda muutma, kuna niitmisseade ise manööverdab neist mööda.
Võsalõikur, mida juhib eraldi masinist, paikneb hooldemasina kastis ja lõikab võsa masinast kuni 7 meetri kauguselt. Soolapuistur aga laotab teele soola juba niisutatud kujul. Agregaadis on puisteseade ühendatud pritsimisseadmega, mis teeb soola toimimisaja oluliselt kiiremaks.
Kollo märkis, et teedevalitsus tahab sel aastal ise muretseda masinale veel ühe saha, et saaks ka lund koristada.
“See on ülimalt kallis masin ja peab töötama aastaringselt,” selgitas Kollo ja lisas, et ilmselt peab hooldemasina mehitama rohkem kui ühe vahetusega.
“Et saaks teeääred veel paremini puhtaks, sest prahti, rohtu ja võsa meil teede ääres jätkub,” sõnas ta.
Sel aastal tuleb teedevalitsusel hooldemasina eest maksta 2 miljonit, järgmisel aastal veel 1,3 miljonit krooni.
“Masina ressurss on väga suur, arvatavasti peaks ta töös olema 20 aastat,” põhjendas Kollo UNIMOG-i kõrget hinda ja lisas, et see on üks väheseid tuliuusi masinaid, mis Eesti ajal Saare teedevalitsusele on ostetud.
MEHIS TULK

Eelmine artikkelPolitseikroonika
Järgmine artikkelPolitseikroonika
guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised