-3.4 C
Kuressaare
Neljapäev, 9. detsember 2021

Sooetendusele oodatakse ekstreemilembeseid näitlejaid

Eesti isetegevuslikke teatritruppe koondava harrastusteatrite liidu üldkogul osalenud Maire Sillavee rääkis, et keset soid asuval Soontagana maalinnal on järgmise aasta juulis – augustis plaanis läbi viia kümnepäevane teatriprojekt, mille käigus valmib 600 harrastusnäitleja osavõtul muinaseestlaste vabadusvõitlust käsitlev vabaõhulavastus.
“Sisuliselt on tegu koolitusega, mille käigus harrastusnäitlejad saavad professionaalide käe all õpetust – tüki lavastajaks saab Peeter Tammearu, kes on koos Omar Volmeriga Andres Saali romaani “Vambola” alusel koostanud ka lavastuse stsenaariumi,” rääkis Sillavee. Lavastust on plaanis esitada kolm korda.
Sillavee sõnul peaks vabaõhuetendusele ja selle ettevalmistustele erilisust lisama fakt, et “lava” asub kuue kilomeetri kaugusel soos, kuhu praegu viib ainult üks, tavatranspordiga peaaegu läbimatu ülikitsas tee.
“Näitlejatele tõotavad need kümme päeva, mida arutelu ajal naljatamisi ellujäämiskursuseks kutsuti, kujuneda eriti põnevaiks,” nentis Sillavee, kelle sõnul on ettevõtmist toetav Pärnu maakond lubanud näitlejate ja publiku liikumise hõlbustamiseks korraldada inimestele soosaarele juurdepääsu eritranspordiga ning ehitada suveks tee äärde vähemalt ümberpööramisplatsid.
Kõrvuti kõigi teiste harrastusnäitlejatega on lavastusse osalema oodatud ka meie maakonna näitemänguhuvilised. Sillavee sõnutsi ei seata tingimuseks isegi tegutsemist mõnes siinses teatritrupis, oodatud on kõik, kel huvi ja tahtmist keerulises ettevõtmises kaasa lüüa. Näitlejail endil tuleb maksta vaid transpordi eest, soosaarel elamise kulud kannavad korraldajad.
Kõik, kes on huvitatud osalemisest sedavõrd ekstreemsetes oludes ette valmistatavas lavastuses, võivad oma soovist teatada Saaremaa rahvateatrisse või Kuressaare kultuurikeskusse.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised