-2 C
Kuressaare
Pühapäev, 28. november 2021

Saare Kinnisvara tahab tippkrundile rajada eksklusiivse ärihoone

Kuni 1800 ruutmeetrise üldpinnaga hoone maksumuseks hindab Saare Kinnisvara 20 miljonit krooni.
“Odav see hoone ei tule, mistõttu on tegu pikaajalise projektiga,” sõnas Saare Kinnisvara üks omanikke Toomas Tarus. Ta märkis, et firma ei kavatse majja rajada turgu, vaid soliidset kaubandus- ja teeninduskeskust.
Kuni kahe ja poole korruse kõrguse hoone sisuks peaks saama kallimat tüüpi kaubamaja, kus oleks korralikud pääsud teisele korrusele. Kõne all on kas lift või eskalaator, ütles Tarus.
Majja tuleb nii avatud kaubandust kui ka kinnisemaid müügikohti, rääkis firma teine osanik Kalle Sarnet. Ta lisas, et kindlasti saab hoone ühe, võimalik, et ka kaks kohvikut, millest üks hakkab tööle ka peale kaubanduskeskuse sulgemist. Tarus ja Sarnet ei välista ka keldri väljaehitamist, kuhu tuleks ööklubi koos kasiinoga.
“See aga eeldab väga tugevat operaatorit. Huvilisi on olnud, küsimus on tasuvuses,” sõnas Tarus.
Rendihinnad uues ärikeskuses Sarneti sõnul Kuressaare keskmist hinnataset kindlasti ületama ei hakka. Ta märkis, et uusi müüjaid, uusi firmamärke ja tootegruppe tuleb uue keskusega seoses Saaremaale juurde.
“Muidugi tekib ka turu ümberjagamist, on selliseid ettevõtjaid, kes tahavad nö nurga tagant välja tulla ja teha endale korralik kauplus,” ütles Sarnet.
Ärimehed tahavad uue sajandi hoonet
Nii Tarus kui Sarnet tunnistasid, et hoone üldilme osas tulevad neil linnaga ilmselt vaevalised läbirääkimised, kuna sellises asukohas hoone püstitamine on ülimalt vastutusrikas ettevõtmine.
Linnapoolsete tingimuste kohaselt tuleb uue hoone fassaadi tasapind koolinoorte maja ja tuletõrjemaja ühendavale joonele, et ehitis ei hakkaks varjama raekoda.
“Püüame maja kallutada pigem eksklusiivsusele, kuna ta asub siiski Kuressaare tippkrundil. Tahame teha kaasaegse maja, mis sulanduks linnapilti. Ümberringi on väärikad hooned, raekoda, vaekoda. Need on kõik oma ajastu majad, kuid kas peab neid ilmtingimata jäljendama. Ta ei peaks olema koopia üle tee asuvast vanast Hoiupanga majast,” rääkis Sarnet.
“Paari inimese nägemuse järgi peaks sellel krundil seisma 16. sajandi pseudoehitis. Meie näema 21. sajandi maja. Mitte et ta oleks ultramodernne, meie eesmärk pole seal eksperimenteerima hakata, vaid kaasaegne ärihoone. Mingit pseudoonni ei taha arhitektid sinna projekteerima hakatagi,” lisas Sarnet.
Kinnisvarafirma loodab selles osas linnaga läbi rääkida. Sarnet viitas, et linn näeks hea meelega ärihoone keskel läbipääsu kevadel valmiva konverentsikeskuse peasissekäigu juurde.
Samas on Tallinna 8 krundi ehitusalune pind niivõrd väike, et iga kasutamata ruutmeeter pikendab projekti tasuvusaega.
Arhitektuurikonkurss kestab kuu aega, projekteerimiseks kulub kolm kuud, ehitus ise peaks algama hiljemalt eeloleva aasta aprillis.
MEHIS TULK

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised