-12 C
Kuressaare
Laupäev, 4. detsember 2021

Lossi proovivalgustus õnnestus

“Projekti koostamiseks tegime n.ö. katseeksituse meetodil ajutise valgustamise, et pärast kallima asjaga mitte “ämbrisse astuda”,” selgitas Meie Maale OÜ Elin Saare tegevjuht Peeter Kilter, kelle juhtimisel enamus Kuressaare linna tänavavalgustusest rajatud.
“Sellest saab igaüks aru, et linna esinduslikumad hooned nagu raekoda, kirikud ja linnus, tuleks valgustada,” rääkis abilinnapea ehituse ja planeerimise alal Urmas Lõhmus. “See on idee, millest oleme rääkinud ja nüüd üritame tasapisi realiseerida.”
Lossi ehk täpsemalt linnuse valgustus plaanitakse ühendada linna tänavavalgustuse võrku ja koos sildade projektiga ära lahendada.
“Meie tahtmine oleks ka suurtükitorni valgustada ja jalakäijate sillale valgustid saada, kuid see sõltub linnavalitsuse rahalistest võimalustest,” arvas Saaremaa Muuseumi direktor Endel Püüa. “Olete näinud, kui ilus on pimedal ajal valgustatud Muhu kirik, ka mujal Eestimaal on sellele rõhku pööratud. Midagi pole parata, kui tegemist on keskse objektiga, tuleb ka kulusid kanda.”
Ajutise lahendusena kasutati lossi valgustuseks seitset kilovatist valgustit, statsionaarsetena projekteeritakse üheksa 400 vatist valgustit 2,5 meetri kõrgusele maapinnast, et iga masuurikas neid puruks ei peksaks.
Projekti kooskõlastuse saamine ja muuseumiga lepingu sõlmimine võtab Lõhmuse arvates mõned nädalad aega, kaablite maassekaevamised ja statsionaarsete valgustite paigaldamised ehk samapalju, kuid selleks talveks lubas abilinnapea kõigile huvilistele valgustatud lossi ilu nautida.
VELJO KUIVJÕGI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised