-4 C
Kuressaare
Esmaspäev, 29. november 2021

Raamat saarlastele ja saartest huvitatuile

Neljapäeval esitles Saaremaa Omavalitsuste Liidu tegevjuht Jüri Pärtel raamatut parvlaeval Regula Riigikogu saarte toetusgrupi liikmetele ja saarte esindajaile. Saarte elu edendajad said mitmesugustest andmetest tulvil teatmeteose endale kingituseks.
Raamatus on luubi alla võetud saarte sotsiaal – majanduslikud erijooned, rahvastiku areng ja seisund, elanike tulutase, tööhõive ja tööjõud, haridus, majandus, transport ja side, energiavarustus, demokraatia ja kohalik omavalitsus ning saartele suunatud regionaalpoliitika.
“Soovisime ühiste kaante vahel kajastada seda, mis on juhtunud üleminekuajal ehk siirdeperioodil Eesti saartega. Teame, et ühed muutused pole veel lõppenudki, kui teised peale tulevad. Eesti valmistub Euroopa Liitu astuma. Mida see võiks kaasa tuua meie saartele?” küsis raamatu koostaja Maret Pank. Ta lisas, et juhul, kui Eesti valitsus süsteemselt toetab saari ja saarte elanikke, siis ei ole mahajäämist karta.
Koostaja sõnul on raamat mõeldud Eesti saartel elavatele inimestele, aga ennekõike on see suunatud poliitikutele – valitsuse ja parlamendi liikmeile, et nad üllitist lugedes saaksid aru saarte e r i p ä r a s t. Saared on hõreda asustusega piirkonnad. Kogu Mandri – Eesti on tihedama asustusega. Turuosa on saartel väike. Tootmine ja transport on seotud suurte kuludega. Seepärast vajavadki saared spetsiifilist toetust.
Trükise tellija on Saaremaa Omavalitsuste Liit ning rahaline toetaja Saarte Programm. Saartest palju informatsiooni pakkuv kogumik on valminud Tallinna Tehnikaülikooli Kuressaare Kolledzhi Saarte Instituudi ettevõtmisena. Koostajaiks on Maret Pank, Aadu Keskpaik, Kaia Eelma ja Aigi Lahe. Keeleline toimetaja on Elme Toomepuu. Kaanefoto tegi, toimetas, küljendas ja kujundas Ain Sarv.
Aastavahetuseks loodab Maret Pank näha juba trükivärske koguteose “Saaremaa” esimest osa.
AARE LAINE

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised