-2.8 C
Kuressaare
Kolmapäev, 1. detsember 2021

Läti – liin ootab sõitjat

Eile Läti Talsi rajooni kollegidega kohtunud Saare maavanema Jüri Saare sõnul tunnistasid mõlemad pooled, et liini avamine on nende suur soov. Lisaks Roomassaarele on Talsi rajooni jääv Roja sadam teinud investeeringuid oma rajatiste vastavusseviimiseks laevaliinide vajadustele.
“Asi aga taandub ikka sinna, kust leida ärimees, kes äriplaani valmis teeb ja nii, et kannatab ka sõita,” tõdes Saar. Kuigi Roja on poole lähemal kui Riia, kahtleb ta, kas sealne inimeste arv on liini avamiseks piisav. Saar meenutas Saaremaa – Ojamaa laevaliini, mis samuti liiga väikese nõudluse tõttu hingusele läks.
“Loodetakse küll laevakompanii peale, aga nemad on oma negatiivse kogemuse Riiaga saanud. Samas on Riia tunduvalt perspektiivsem kui Roja,” rääkis maavanem.
Ühe võimalusena nägi Saar ka riikidevahelise projekti kirjutamist, millele võiks taotleda Euroopa fondidest lisafinantseerimist.
Oma pitseri panevad projektile ka rahvusvahelistele liinidele esitatavad ranged ohutusnõuded, mille täitmine on kulukas. Samas on Saaremaa ja Läti vahemaa nii lühike, et annab pigem siseliini mõõdu välja.
“Võibolla ka siin saaks mõlema riigi veeteede ametid mingeid kokkuleppeid sõlmida, et nõuete osas mingeid kompromisse leida,” märkis Saar.
MM

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised